ALSION RADIO 106.3 Mhz

Listen on Online Radio Box!

Dy turistë rrezikojnë mbytjen në ujerat rrëmbyeshëm të përroit të Zaranikës.

Dy turistë rrezikojnë mbytjen në ujerat rrëmbyeshëm të përroit të Zaranikës.

Mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit kanë rrezikuar jetën e tyre 2 turistë.  Ata kishim tentuar te kalonin ne...
Read More
Legjenda e Brazilit: Disa po ëndërrojnë për një dyshe Messi-Ronaldo te Juventus

Legjenda e Brazilit: Disa po ëndërrojnë për një dyshe Messi-Ronaldo te Juventus

Lionel Messi mund të shokojë botën dhe të luajë përkrah rivalit më të madh të tij, Cristiano Ronaldo, sezonin e...
Read More
Pastrimi i parave/ Raporti i BSH: Bankat e nivelit të dytë janë të rrezikuara! Problemet e zbuluara

Pastrimi i parave/ Raporti i BSH: Bankat e nivelit të dytë janë të rrezikuara! Problemet e zbuluara

Asnjë nga bankat në vend nuk është e mbrojtur nga rreziku i pastrimit të parave. Në raportin Mbikëqyrës të vitit...
Read More
“Sekti fetar i mori në qafë”/ “Anisa dil!” Mes lotësh, kunati i i Zhaneta Josifit rrëfen përpjekjet për ti nxjerrë nga shtëpia

“Sekti fetar i mori në qafë”/ “Anisa dil!” Mes lotësh, kunati i i Zhaneta Josifit rrëfen përpjekjet për ti nxjerrë nga shtëpia

Sotir Kristollari, kunati i Zhaneta Josfifit, gruas që u vetëflijua bashkë me vajzën në banesë, rrëfen në një intervistë ekskluzive...
Read More
Arrihet marrëveshja me bashkinë e Tiranës, rinis transporti publik

Arrihet marrëveshja me bashkinë e Tiranës, rinis transporti publik

Shoqata Kombëtare e Transportit Qytetës ka dalë në një deklaratë ku shpjegon se është arritur marrëveshja me bashkinë e Tiranës...
Read More
Zyra e kadastrës Elbasan bën njoftimin e rëndësishëm dhe nxjerr emrat

Zyra e kadastrës Elbasan bën njoftimin e rëndësishëm dhe nxjerr emrat

Akoma qytetaret e meposhten te cilet me Vendim te Keshillit te Ministrave, ju eshte miratuar kalimi i te drejtes se...
Read More
KLIMË – Poli i Jugut po ngrohet më shpejt se sa pjesa tjetër e botës

KLIMË – Poli i Jugut po ngrohet më shpejt se sa pjesa tjetër e botës

ATSH-DPA/ – Poli i Jugut ka rritur normën e ngrohjes globale në mbi tre herë në tre dekadat e fundit,...
Read More
Teatrot e Broadway-it mbeten të mbyllura në 2020

Teatrot e Broadway-it mbeten të mbyllura në 2020

/ATSH-DPA/ – Teatrot e famshme të Broadway-it të Nju Jorkut do të qëndrojnë të mbyllura për pjesën e mbetur të...
Read More
Faqja e njohur: Syri i Kaltër duhet parë për ta besuar që ekziston

Faqja e njohur: Syri i Kaltër duhet parë për ta besuar që ekziston

/ATSH/ – Syri i Kaltër në Shqipëri është një nga ato peizazhe tepër të rralla natyrore, që duhet parë për...
Read More
SHBA – Trump: Amerika duhet të jetë krenare për historinë e saj

SHBA – Trump: Amerika duhet të jetë krenare për historinë e saj

NJU JORK, 4 korrik /ATSH-AFP/ – Larg Washingtonit, presidenti amerikan, Donald Trump foli dje për një Amerikë “të jashtëzakonshme” dhe...
Read More
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë apelon qytetarët: Përdorni maskën kudo në mjedise të mbyllura

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë apelon qytetarët: Përdorni maskën kudo në mjedise të mbyllura

TIRANË, 4 korrik/ATSH/Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përsëritur apelin për kujdes duke ruajtur distancimin fizik dhe përdorur maskën...
Read More
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 67 raste të reja, 2 humbje jete dhe 45 të shëruar në 24 orët e fundit

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 67 raste të reja, 2 humbje jete dhe 45 të shëruar në 24 orët e fundit

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se brenda 24 orëve të fundit janë identifikuar 67...
Read More
Dita e pavarësisë/ Mesazhi i ambasadores Kim: Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë me Shqipërinë për reformat dhe integrimin në BE

Dita e pavarësisë/ Mesazhi i ambasadores Kim: Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë me Shqipërinë për reformat dhe integrimin në BE

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ “Historia ka treguar se në moment vendimtare, SHBA dhe Shqipëria kanë zgjedhur të jenë pranë njëra-tjetrës, krah...
Read More
LONDËR – Hiqet masa e karantinës për 56 vende

LONDËR – Hiqet masa e karantinës për 56 vende

LONDËR, 4 korrik /ATSH-AA/ – Autoritetet britanike kanë hequr masën e karantinës 14-ditore për qytetarët e 56 vendeve. Ministria britanike...
Read More
FRANCË – Rihapet muzeu i Luvrit në versionin post-COVID-19

FRANCË – Rihapet muzeu i Luvrit në versionin post-COVID-19

PARIS, 4 korrik /ATSH-AFP/ – Muzeu i Luvrit, më i madhi dhe më i vizituari në botë, do të rihapet...
Read More
Edhe të rinj me simptoma të rënda në Spitalin Infektiv/ Manastirliu: Merrni përgjegjësi individuale për zbatimin e masave mbrojtëse

Edhe të rinj me simptoma të rënda në Spitalin Infektiv/ Manastirliu: Merrni përgjegjësi individuale për zbatimin e masave mbrojtëse

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Në Spitalin Infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të rinj që po trajtohen për simptoma të rënda...
Read More

ELBASANI SOT

ELBASANI NË FOKUS

AKTUALITET

POLITIKË

BOTA

KRONIKË

SPORT

MË TË PËLQYERAT

Peqin, Kisha Orthodokse kremton Apostujt Petro dhe Pavël/ Mitropoliti Imzot Andoni jep mesazhe

U kremtua edhe sivjet festa e Kryeapostujve ne kishen qe mban emrin e tyre ne qytetin e Peqinit. I pranishem ne kremtim ishte Mitropoliti...

Bursat europiane në hov nga shifrat e punësimit amerikan

Bursat europiane morën hov sot falë publikimit të shifrave më të mira nga sa priteshin në SHBA në qershor. Frankfurti u rrit me +2,84%,...

TEKNOLOGJI – Pas Coca Cola-s edhe Starbucks bojkoton FB

UASHINGTON, 30 qershor /ATSH-ANSA/ – Lista e kompanive që kanë vendosur të bojkotojnë Facebook-un dhe mediat sociale është duke u shtuar. E fundit që i...

Ministria e Shëndetësisë: 64 raste të reja me COVID-19, 2 humbje jete dhe 54...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 371 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19, nga të cilat janë konfirmuar...

FOTO-Sezoni turistik/ Provoni ndjesinë e traditës mes ngjyrave shqiptare në Krujë

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ -Kruja gjatë viteve të fundit është shndërruar në një nga destinacionet e preferuar të turistëve të huaj pasi ofron një turizëm...

Edicione Informative

error: Përmbajtja është e mbrojtur.