Kryefaqja Autorët Postime nga Nino Mejdani

Nino Mejdani

915 POSTIME 0 KOMENTET

“Rritje 40 % e pagave të infermierëve në mandatin e ri”/ Rama: Angazhim që...

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se angazhimi për të rritur pagën brenda këtij mandati të ri 40 %, është një angazhim që mbetet dhe...

Udhëzimi i ri / Denaj: Mekanizëm për të aplikuar tatimin e të dypunësuarve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli sot lidhur me aplikimin e tatimit kumulativ për të dypunësuarit, teksa bëri të ditur një udhëzim...

Kreu i Bankës së Anglisë: Kush ka investuar në kriptomonedha, do t’i humbasë të...

Guvernatori i Bankës së Anglisë thotë se kriptomonedhat nuk kanë asnjë vlerë të perceptuar dhe se njerëzit që investojnë në to duhet të jenë...

“Caravan Horse Riding Albania”/ Historia e Kristinës frymëzon për sipërmarrje të reja

Kristina Fidhi, me mbështetjen e AZHBR-së ka ngritur në Gjirokastër, sipërmarrjen e saj, sa të bukur dhe të veçantë nën logon “Caravan Horse Riding...

Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Shkodra, Berati, Kukësi dhe Gjirokastra zvogëlohen me shpejtësi

Shqiptarët po largohen jashtë vendi ose po zhvendosen drejt kryeqytetit dhe qytetit bregdetar të Durrësit, duke çuar drejt boshatisjes qarqet e tjera të vendit. Sipas...

Fundjava në portin e Durrësit, përpunohen mbi 29 mijë tonë mallra

ATSH/ Në portin e Durrësit gjatë fundjavës vijon përpunimi i mbi 29 mijë tonë mallrave. Autoriteti Portual Durrës bën të ditur se po përpunohen 4...

15 vite burg për ndërtimet pa leje/ Çuçi: Krimet mbi territor prioritet i njëjtë...

ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi sot se, nga ndërtimet pa leje tek prekja e pyjeve, lumenjve, liqeneve dhe zonat e mbrojtura natyrore...

Fenomeni ekstrem i natyrës/ Nuk përjashtohet prezenca e breshrit sonte gjatë natës në…

Breshëri ndodh ku pas temperaturave të larta ka rënie të menjëhershme të temperaturave, duke gjeneruar lëvizje të fuqishme vertikale të ajrit dhe kjo lëvizje...

Imzot Frendo uron Fitër Bajramin: Këto festa të jenë rast për t’u bashkuar sa...

ATSH/ “Uroj që këto festa të jenë rast për t’u bashkuar sa më shumë me njëri-tjetrin”,- ishte urimi i kryeipeshkvin metropolit të Tiranë-Durrësit imzot...

Dokumenti/ Shqipëria, destinacion “covid free”. Qeveria jep 100 milionë lekë për të promovuar turizmin

Sipas vendimit me anë të këtij fondi do të realizohet për prezantimin e Shqipërisë si një destinacion mikpritës covid-free. Ky vendim i Këshillit të ...

Sezon veror më i qetë psikologjikisht”/ Mjeku Alimehmeti sqaron cili është ndryshimi nga viti...

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka zbuluar se diferenca mes kësaj vere dhe të kaluarës për shkak të Covid-19 do të jetë situata psikologjike...

Stërvitja më e madhe ushtarake në Shqipëri/ “Defender 21” nis në 4 maj

Stërvitja ushtarake, e organizuar nga ushtria amerikane në Evropë dhe Afrikë, ku do të marrin pjesë rreth 28 mijë trupa nga 26 vende aleate...