Kryefaqja Autorët Postime nga Edlira Xherri

Edlira Xherri

3739 POSTIME 0 KOMENTET

Gati 120 mijë biznese aktive në fund të prillit

ATSH/ Aktiviteti i bizneseve ka vijuar të rritet, pavarësisht situatës së krijuar për shkak të krizës së rritjes së çmimeve dhe luftës në Ukrainë. Ministria...

Taksohen të vetëpunësuarit/ Financat po disktojnë taksimin progression ose një pagesë fikse

Pasi i lehtësoi profesionistët e lirë vitin e kaluar nga heqja e tatim fitimit dhe rritja e pragut të Tatimi mbi Vlerën e Shtuar...

Lufta e Ukrainës “forcon” Shqipërinë, DW: Korridor i ri energjie drejt Ballkanit dhe Europës

Agresioni rus ndaj Ukrainës, sanksionet ndërkombëtare ndaj Rusisë dhe emergjenca e pavarësimit të Europës nga gazi rus po i bëjnë prioritare edhe në Shqipëri...

OKB-ja paralajmëron: Pushtimi i Ukrainës mund të shkaktojë një krizë globale ushqimore

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka njoftuar se lufta Rusi-Ukrainë mund të shkaktojë shumë shpejt një krizë globale të ushqimit që mund...

Rriten ndjeshëm çmimet e produkteve bazë ushqimore, ja sa shitet vaji, sheqeri dhe orizi

Rritja e çmimeve po ndihet së tepërmi kohet e fundit dhe ata që vuajnë pasojat dhe “goditen” më shumë duket se janë qytetarët e...

Çmimi i naftës pëson ulje! Ja me sa do të blihet nga dita e...

Bordi i transparencës ka njoftuar ndryshimet në çmimet e karburantit ditën e sotme, ku bën me dije se është rritur çmimi i benzinës në...

Alarmet për bombë! Policia në Kosovë nuk e di se kush i kërcënoi shkollat

Dy ditë më parë në adresën elektronike të rektoratit të Universitetit të Prishtinës erdhi një e-mail që lajmëronte për një bombë. Një ditë pas,...

Porti i Durrësit i bashkohet nismës për fuqizimin e rolit të grave në sektorin...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ 18 maj shënon Ditën Ndërkombëtare të Grave në Detari. Porti i Durrësit si vend anëtar dhe me të drejta të plota...

Prej 1 qershorit, ndalohen qeset plastike njëpërdorimshe në Shqipëri

TIRANË, 18 maj /ATSH/ Qeset plastike njëpërdorimshe do të ndalohen në Shqipëri prej 1 qershorit 2022. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro bëri të...

Pushtet Vendor-Shoqëri Civile”, konferencë për vullnetarizëm të qëndrueshëm lokal

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Në kuadër të konsortiumit “Pushtet Lokal-Shoqëri Civile”, PVN Albania organizoi Konferencën e dytë Kombëtare “Pushtet Vendor-Shoqëri Civile” për vullnetarizëm të qëndrueshëm...

MEDIA – EANA në konferencën me temë ”Fakte dhe trillime në luftë dhe pandemi”

/ATSH-FENA/ – “Fakte dhe trillime në luftë dhe pandemi” është tema e konferencës së Aleancës Evropiane të Agjencive të Lajmeve (EANA), që filloi sot...

Manastirliu-Balla: Qendër e re shëndetësore për 15 mijë banorë të Fierit Nga Klotilda Saraçini

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Rreth 15 mijë banorë të Fierit do të marrin tashmë shërbim në qendrën e re shëndetësore nr.3. Gjatë inspektimit të qendrës shëndetësore...

Moti

Elbasan
clear sky
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
33 %
3.1kmh
1 %
Mër
32 °
Enj
31 °
Pre
33 °
Sht
31 °
Die
24 °