Elbasani në fokus

Mbyllet numerimi i votave te kandidateve ne Elbasan, ja kush surprizon…

Mbyllet numerimi i votave te kandidateve ne Elbasan.   PS: 1. Taulant Balla 21591 2. Sajmir hasalla 11 515 3. Luan Duzha 6769 4. Besjan Ajazi 5374 5. Evis Kushi...

PAMJE/ ELBASAN,  “AUTIZMI FLET, ËSHTË KOHA TA DËGJOJMË”

Nën moton "Autizmi flet, është koha ta degjojmë" është zhvilluar sot në shkollen "Qamil Guranjaku" në Elbasan një aktivitet në kuadër të muajit kushtuar...

ELBASAN, RAMA PREZANTON SKUADRËN E PS-së⬇️⬇️🔎

Gjatë prezantimit të skuadrës së PS-së për zgjedhjet e 25 prillit në Elbasan, Rama tha se “Basha vijon me grumbullimet ‘spontane’ te vetura e...

Pse në Elbasan “Dita e Verës” festohet në mars?

Muaji mars për çdo qytetar elbasanas mbart brenda saj festën e Ditës së Verës, e quajtur edhe festa e luleve. Kjo festë tashmë ka marrë...

ELBASAN/ Nis vaksinimi në Shtëpinë e të Moshuarve

Pas vaksinimit  të personelit mjeksor, ditën e sotme ka nis në Elbasan vaksinimi i të moshuarve dhe personelit kujdestar në shtëpinë e të moshuarve....

Foltorja e djegur e Manastirit “Shën Joan Vladimiri” viti 1944

Foto e marë nga arkivi i (ADE)

Rama në Fabrikën e Ferrokromit në Elbasan/ Në 7 vitet e...

ryeministri Edi Rama ishte sot në Fabrikën e Ferrokromit, në Elbasan, ku po realizohet një investim i ri 30 milionë USD për rritjen e...

Rama publikon FOTOT e spitalit të ELBASANIT: Po të na zinte...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e Spitalit të Urgjencës dhe Patologjisë në Elbasan. Bashkëngjitur fotove ai shkruan se largqoftë po të na kishte sulmuar...

PROBLEMET E AUTIZMIT/ Bisedë me terapisten Ela Bitaj Oxenford mbi terapinë...

“Të flasim sa më shumë mbi autizmin, t’i normalizojmë sjelljet përsëritëse e të bëhemi një komunitet sa më i mirë.” Bisedë me terapisten Ela Bitaj...

PAMJE/ ELBASANI NËN “PUSHTETIN” E AKULLIT, PROBLEME TË SHUMTA TEK...

Stuhia e dëborës, e shoqëruar me temperatura të ulëta ka provokuar një situatë të pazakontë në qytetin e Elbasanit. Për herë të parë pas...

Ahmetaj: FMN vlerësoi politikat e ndjekura, qeveria përballoi krizën nga mirëmenaxhimi i financave

ATSH/ Zv.kryeministri dhe Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se edhe në raportin e  FMN-së vlerësohet puna...

Të ardhurat nga akciza 37.9 miliardë lekë

ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 37.9 miliardë lekë, 5.9 miliardë lekë ose 18.4% më shumë se viti 2020, si dhe...

Shqipëria, angazhim për t’u përshtatur më mirë me ndryshimet klimatike

Me mbështetjen e Organizatës së Ushqimit dhe Bujqësisë së Kombeve të Bashkuara (FAO), aktivitete të shumta u organizuan javët e fundit në Shqipëri lidhur...

Ankandi i OSHEE-së/ Nuk sigurohet sasia e kërkuar e energjisë për periudhën 13-17 tetor

Ankandi i OSHEE-së nuk arriti të siguronte sasinë e kërkuar të energjisë elektrike për periudhën 13-17 tetor. Furnizuesi i Tregut të Lirë SH.A, pjesë e...

BSH ka licensuar 6 institucione të parasë elektronike

/ATSH/ Në vendin tonë numërohen 6 institucione të parasë elektronike. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, pagesat me para elektronike i referohen transaksioneve të...

Jo kufizime energjie, Rama: Mbrojtje familjeve dhe bizneseve të vogla nga rritja e çmimit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se çmimi i energjisë elektrike nuk do të rritet për konsumatorin familjar dhe biznesin e vogël. “Plani ynë i kundërveprimit...

Kreu i Postës Shqiptare apel punonjësve: Vaksinohuni, mënyra më e mirë për t’u mbrojtur...

ATSH/ Administratori i Postës Shqiptare, Ervin Bushati i shprehu sot punonjësve të këtij institucioni mirënjohjen për punën e palodhur edhe në kohë të vështira...

Çmimet e energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël nuk do rriten

ATSH/ Zv. kryeministri Arben Ahmetaj deklaroi sot se, nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël. Në përgjigje...

Për herë të parë, pesë studentë nga Kosova në Akademinë e Forcave të Armatosura...

ATSH/ Pesë studentë nga Kosova do të ndjekin studimet në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Kjo po ndodh për herë të parë...

Manastirliu në Kuvend, apel opozitës: U bëni thirrje qytetarëve të vaksinohen

ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu i ka bërë një thirrje nga foltorja e Kuvendit opozitës, që të bëhet pjesë e...

Mjekësia, së shpejti programe të përbashkëta të doktoraturave me Universitetin e Budapestit

/ATSH/ Marrëveshja e bashkëpunimit mes Universitetit Semmelweis të Budapestit dhe Universitetit të Mjekësisë, Tiranë do të konkretizojë së shpejti hapjen e programeve të përbashkëta...

Bashkëpunimi me Kuvendin, Nikolla pret përfaqësues të agjencive të OKB-së

ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti koordinatoren rezidente të OKB-së në Tiranë, Fiona McCluney. Në takim ishin të pranishëm edhe përfaqësues të agjencive të...