Kronikë

Dheu zë poshtë makinën në aksin Bukmirë-Rrëshen, shpëtojnë mrekullisht dy persona

Dy persona kanë shpëtuar mrekullisht mesditën e sotme në aksin rrugor Bukmirë-Rrëshen pas rrëshqitjes së një masivi dheu nga ana e malit. Gjatë rrugës shoferi...

Mbërrin i plagosur një person në spitalin e Shkodrës

Një person ka mbërritur i plagosur në spitalin rajonal të Shkodrës por aktualisht paraqitet jashtë rrezikut për jetën. Ende nuk dihet se ku ka ndodhur...

Aksident i rëndë në autostradën Lezhë-Laç, përplaset për vdekje gruaja teksa...

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Laç-Lezhë afër mbikalimit të Patokut. Viktima është një grua ende e pa identifikuar,...

Mori hakun e babait! Shpallet në kërkim autori i vrasjes së...

Është identifikuar dhe është shpallur në kërkim autori i dyshuar i vrasjes së 19-vjeçarit Erjon Xhenje, e ndodhur disa ditë më parë në Shkodër....

Falsifikoi dokumentet e pronësisë, arrestohet 69-vjeçari

Ditën e sotme, më datë 22.09.2022, në kuadër të veprimeve hetimore të kryera nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, është arrestuar...

U dënua me dy vite burg, 28-vjeçari shqiptar i jep fund...

Një 28-vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës gjatë natës në burgun e Forlit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se i riu u...

Korçë/ 53-vjeçari plagoset me armë zjarri, ngjarja ka ndodhur brenda një...

Një burrë i plagosur në këmbë me armë zjarri është paraqitur në spitalin rajonal të Korçës këtë të diel në mbrëmje. Aktualisht, i plagosuri Romeo...

Pak metra larg stadiumit! Ekzekutohet një person në Shkodër pas ndeshjes...

Një 19-vjeçar është ekzekutuar në Shkodër, pas minuta pas përfundimit të ndeshjes Vllaznia-Kastrioti. Ngjarja ka ndodhur në pak metër larg stadiumit, në bulevardin “Bujar Bishanaku”,...

Sherri në Mirditë degradon në përdorimin e armës së zjarrit, cili...

Sherri mes dy personave në Mirditë ka degraduar në përdorimin e armës së zjarrit. Klodian Gjoka ka qëlluar me armë Pashk Prengën dhe më pas...

Makina bëhet shoshë pas përplasjes me kamionin, transportohet për në spital...

Aksident në afërsi të fshatit Lepenicë të Vlorës.Një automjet i llojit audi përplaset me një kamion në rrugën e Lumit të Vlorës. Ka mbetur i...

INSTAT publikon “Anketën e buxhetit të familjes”, 41.3 % e të ardhurave për ushqime

ATSH/ Në vitin 2021, shpenzimet mesatare mujore për konsum për një familje, të përbërë mesatarisht nga 3,7 persona, janë 84.548 lekë. INSTAT publikoi sot “Anketën...

Bujqësia, 146 milionë euro/ Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat

Bujqësia shqiptare po përgatitet për programin IPARD III, 146 mln euro është fondi që ka përcaktuar Bashkimi Eurpian dhe buxheti i shtetit kësaj here...

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, rritet nafta, ja çmimi i benzinës dhe gazit

Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës, nuk ndryshon gazi. Bordi i Transparencës ka komunikuar sot çmimet e reja, 24 orë pas ndryshimit të...

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës, gazi nuk ndryshon

Çmimi i naftës dhe benzinës rritet pas orës 20:00 të kësaj të enjteje. Nafta do të shitet 229 lekë për litër, 10 lekë më shumë...

Kim: Energjia nga 2 anijet do të përmbushë nevojat e rreth 200 mijë familjeve

“Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtësisht me qeverinë shqiptare për të siguruar që Shqipëria të ketë energjinë e nevojshme elektrike në këtë kohë...

INSTAT: Mbi 5.6 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në 8 muaj

Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri në tetëmujorin janar-gusht 2022 është 5.667.121, duke shënuar rritje me 29.3%, në krahasim me të...

Shtyhet seanca gjyqësore e Faruk Ozer, avokati mbrojtës kërkon të njihet me provat e...

Seanca gjyqësore e Faruk Ozer, i cili u arrestua në Shqipëri pas akuzave nga drejtësia turke për mashtrim, është shtyrë. Avokati mbrojtës i 28-vjeçarit turk...

Instalimi i paneleve diellore për familjet, çelet thirrja për aplikim për subjektet tregtuese

ATSH/ Në kuadër të situatës së vështirë energjetike me të cilën po përballet vendi dhe Europa, dhe në përputhje me Strategjinë Kombëtarë të Energjisë...

Mbyllet Festivali i Filmit/ Jepen 31 çmime, fituesi i TIFF filmi për gratë në...

Mbrëmjen e djeshme u mbyll edicioni i 20-të i Tirana International Film Festival (TIFF). Prej datës 24 shtator çdo ditë janë shfaqur filmat konkurrues në...

5 gjërat që duhet t’i dini me patjetër para se të dilni me një...

Shenja e ujit, Akrepi njihet për natyrën e saj emocionale, të ndjeshme dhe misterioze. Duke qenë të sunduar nga Plutoni, Akrepat janë të famshëm për...

Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët

Të gjithë shtetasit rusë, përfshirë ata me pasaporta diplomatike, të cilët duan të hyjnë, kalojnë tranzsit apo qëndrojnë në Kosovë, duhet të pajisen me...

“S’të uroj dot…”, vajza e ish-presidentit Bujar Nishanit bën postimin e ndjerë në ditëlindjen...

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani ka kujtuar të atin e ndjerë në 56-vjetorin e lindjes. Teksa ka ndarë një foto me të, Fiona Nishani shkruan:...

Moti

Elbasan
few clouds
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
47 %
2kmh
14 %
Pre
17 °
Sht
25 °
Die
25 °
Hën
24 °
Mar
19 °