Politikë

Riorganizimi i PS-së, Gjiknuri takim me drejtues të strukturave në Elbasan

ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri zhvilloi sot një takim pune me administratorët e Njësive Administrative, kryetarët e PS-së, në Njësitë...

Rama për Radio Televizionin e Spanjës, RTVE: Europa është besimi ynë...

ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një intervistë për Radio Televizionin e Spanjës RTVE, se “për Shqipërinë Europa është besimi ynë dhe e...

Riorganizimi i PS-së, Gjiknuri takim me drejtues të strukturave në Elbasan

ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri zhvilloi sot një takim pune me administratorët e Njësive Administrative, kryetarët e PS-së, në Njësitë...

Rama për RTVE: Meritojmë të hedhim hapa të tjerë e të...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Radio Televizionin e Spanjës është shprehur se Shqipëria meriton të hedhë hapa të tjerë përpara dhe të...

Nikolla priti ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar: Me opozitën aktive, reformat...

ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King-Smith. “Ambasadori Smith shprehu vullnetin e Mbretërisë së Bashkuar për zgjerimin...

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampet e Sirisë, Medalja e Mirënjohjes Publike...

ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama nderoi sot me  Yllin e Madh të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike, Gjeneral Majorin libanez, Abbas Ibrahim. Në ceremoninë...

Festa Kombëtare e Gjermanisë, Nikolla uron homologun Schäuble

ATSH/ Me rastin e 3 Tetorit, Ditës së Bashkimit të Gjermanisë, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, i ka dërguar një letër urimi presidentit të...

Zona e ish-Kombinatit të drurit, zinxhir ekonomik për Elbasanin

ATSH/ Drejtuesi politik i Qarkut të Elbasanit, Damian Gjiknuri, i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja, ka inspektuar punimet që po kryhen në...

Bashkëpunimi parlamentar Shqipëri-Kinë, nxitës i marrëdhënieve midis dy vendeve

/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot Ambasadorin e RP të Kinës, Zhou Ding. Ambasadori Ding i uroi Nikollës suksese në detyrën e lartë të...

Balla: Nga java tjetër, deputetët në komisione me distancë fizike e...

ATSH-Maela Marini/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se “duke filluar nga java tjetër, do t’i propozojë Konferencës së...

Ahmetaj: FMN vlerësoi politikat e ndjekura, qeveria përballoi krizën nga mirëmenaxhimi i financave

ATSH/ Zv.kryeministri dhe Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se edhe në raportin e  FMN-së vlerësohet puna...

Të ardhurat nga akciza 37.9 miliardë lekë

ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 37.9 miliardë lekë, 5.9 miliardë lekë ose 18.4% më shumë se viti 2020, si dhe...

Shqipëria, angazhim për t’u përshtatur më mirë me ndryshimet klimatike

Me mbështetjen e Organizatës së Ushqimit dhe Bujqësisë së Kombeve të Bashkuara (FAO), aktivitete të shumta u organizuan javët e fundit në Shqipëri lidhur...

Ankandi i OSHEE-së/ Nuk sigurohet sasia e kërkuar e energjisë për periudhën 13-17 tetor

Ankandi i OSHEE-së nuk arriti të siguronte sasinë e kërkuar të energjisë elektrike për periudhën 13-17 tetor. Furnizuesi i Tregut të Lirë SH.A, pjesë e...

BSH ka licensuar 6 institucione të parasë elektronike

/ATSH/ Në vendin tonë numërohen 6 institucione të parasë elektronike. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, pagesat me para elektronike i referohen transaksioneve të...

Jo kufizime energjie, Rama: Mbrojtje familjeve dhe bizneseve të vogla nga rritja e çmimit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se çmimi i energjisë elektrike nuk do të rritet për konsumatorin familjar dhe biznesin e vogël. “Plani ynë i kundërveprimit...

Kreu i Postës Shqiptare apel punonjësve: Vaksinohuni, mënyra më e mirë për t’u mbrojtur...

ATSH/ Administratori i Postës Shqiptare, Ervin Bushati i shprehu sot punonjësve të këtij institucioni mirënjohjen për punën e palodhur edhe në kohë të vështira...

Çmimet e energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël nuk do rriten

ATSH/ Zv. kryeministri Arben Ahmetaj deklaroi sot se, nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël. Në përgjigje...

Për herë të parë, pesë studentë nga Kosova në Akademinë e Forcave të Armatosura...

ATSH/ Pesë studentë nga Kosova do të ndjekin studimet në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Kjo po ndodh për herë të parë...

Manastirliu në Kuvend, apel opozitës: U bëni thirrje qytetarëve të vaksinohen

ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu i ka bërë një thirrje nga foltorja e Kuvendit opozitës, që të bëhet pjesë e...

Mjekësia, së shpejti programe të përbashkëta të doktoraturave me Universitetin e Budapestit

/ATSH/ Marrëveshja e bashkëpunimit mes Universitetit Semmelweis të Budapestit dhe Universitetit të Mjekësisë, Tiranë do të konkretizojë së shpejti hapjen e programeve të përbashkëta...

Bashkëpunimi me Kuvendin, Nikolla pret përfaqësues të agjencive të OKB-së

ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti koordinatoren rezidente të OKB-së në Tiranë, Fiona McCluney. Në takim ishin të pranishëm edhe përfaqësues të agjencive të...