Politikë

Rezoluta e Shqipërisë, lobim “gjigand” në Asamblenë e OKB-së: SHBA nis...

Administrata e Biden dhe aleatët e saj ndërkombëtarë po kërkojnë vota në Kombet e Bashkuara këtë javë në përpjekje për t’i nxitur sa më...

Rama: Rrisim me 7% pagat e pedagogëve, pjesën tjetër e vendos...

ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se për pedagogët do të ketë një rritje prej 7% të pagës, por pjesa tjetër do të...

FOKUS – Politikanët gjermanë paralajmërojnë për ndarje të reja në Ditën...

ATSH-DPA/ – Politikanët gjermanë festuan 32-vjetorin e ribashkimit të Gjermanisë, por paralajmëruan se bashkimi nuk duhet të merret si i mirëqenë mes një morie...

Sulmi iranian, Rama: Hakerat nuk arritën qëllimin, nuk u mor asnjë...

Pas dy sulmeve kibernetike nga Irani, kryeministri Edi Rama këmbëngul që sulmi nuk e ka realizuar objektivin e tij në vjedhjen e të dhënave. Nga...

Rama: Gati mjediset fizike për çeljen e qendrës së nanoteknologjisë, Nanoteknologjisë

ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “mbështetja jonë për njësinë e re të Nanoteknologjisë në Shqipëri është e padiskutueshme dhe kam dëshirë e...

Rama publikon pamjet: Gërhoti i Gjirokastrës, nga plagë mjedisore në vendepozitim...

ATSH/ Venddepozitimi i mbetjeve në Gërhot të Gjirokastrës, një hapësirë me pamje apokaliptike shumë afër qytetit deri dje, është transformua tërësisht falë investimit të...

Sulmet kibernetike “shkundin” BE-në, 6 vende me non-paper

Austria, Finlanda, Franca, Holanda, Spanja dhe Rumania i kanë kërkuar Komisionit Europian që ta ngrejë lart në axhendë propozimin e tyre për organizimin e...

Rama: Fasha 800 kW nuk do të hyjë në fuqi më...

ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nuk do të hyjë në fuqi në 1 tetor fasha 800 kW për konsumatorët familjarë. Në një video mesazh...

Rama për satelitët: Nga sot do të kemi një kryeinspektoriat në...

ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, gjatë prezantimit të shërbimit satelitor në Republikën e Shqipërisë, se tashmë do të kemi një kryeinspektoriat...

Rama: Rritje pagash nga policia tek administrata publike

ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se rritja e pagës për punonjësit e policisë do të jetë me 15% dhe 7 % sipas parimit...

INSTAT publikon “Anketën e buxhetit të familjes”, 41.3 % e të ardhurave për ushqime

ATSH/ Në vitin 2021, shpenzimet mesatare mujore për konsum për një familje, të përbërë mesatarisht nga 3,7 persona, janë 84.548 lekë. INSTAT publikoi sot “Anketën...

Bujqësia, 146 milionë euro/ Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat

Bujqësia shqiptare po përgatitet për programin IPARD III, 146 mln euro është fondi që ka përcaktuar Bashkimi Eurpian dhe buxheti i shtetit kësaj here...

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, rritet nafta, ja çmimi i benzinës dhe gazit

Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës, nuk ndryshon gazi. Bordi i Transparencës ka komunikuar sot çmimet e reja, 24 orë pas ndryshimit të...

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës, gazi nuk ndryshon

Çmimi i naftës dhe benzinës rritet pas orës 20:00 të kësaj të enjteje. Nafta do të shitet 229 lekë për litër, 10 lekë më shumë...

Kim: Energjia nga 2 anijet do të përmbushë nevojat e rreth 200 mijë familjeve

“Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtësisht me qeverinë shqiptare për të siguruar që Shqipëria të ketë energjinë e nevojshme elektrike në këtë kohë...

INSTAT: Mbi 5.6 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në 8 muaj

Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri në tetëmujorin janar-gusht 2022 është 5.667.121, duke shënuar rritje me 29.3%, në krahasim me të...

Shtyhet seanca gjyqësore e Faruk Ozer, avokati mbrojtës kërkon të njihet me provat e...

Seanca gjyqësore e Faruk Ozer, i cili u arrestua në Shqipëri pas akuzave nga drejtësia turke për mashtrim, është shtyrë. Avokati mbrojtës i 28-vjeçarit turk...

Instalimi i paneleve diellore për familjet, çelet thirrja për aplikim për subjektet tregtuese

ATSH/ Në kuadër të situatës së vështirë energjetike me të cilën po përballet vendi dhe Europa, dhe në përputhje me Strategjinë Kombëtarë të Energjisë...

Mbyllet Festivali i Filmit/ Jepen 31 çmime, fituesi i TIFF filmi për gratë në...

Mbrëmjen e djeshme u mbyll edicioni i 20-të i Tirana International Film Festival (TIFF). Prej datës 24 shtator çdo ditë janë shfaqur filmat konkurrues në...

5 gjërat që duhet t’i dini me patjetër para se të dilni me një...

Shenja e ujit, Akrepi njihet për natyrën e saj emocionale, të ndjeshme dhe misterioze. Duke qenë të sunduar nga Plutoni, Akrepat janë të famshëm për...

Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët

Të gjithë shtetasit rusë, përfshirë ata me pasaporta diplomatike, të cilët duan të hyjnë, kalojnë tranzsit apo qëndrojnë në Kosovë, duhet të pajisen me...

“S’të uroj dot…”, vajza e ish-presidentit Bujar Nishanit bën postimin e ndjerë në ditëlindjen...

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani ka kujtuar të atin e ndjerë në 56-vjetorin e lindjes. Teksa ka ndarë një foto me të, Fiona Nishani shkruan:...

Moti

Elbasan
few clouds
21.4 ° C
21.4 °
21.4 °
45 %
0.9kmh
12 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
18 °