Sport

Shqipëri – Poloni, FSHF: Hyrja e tifozëve në 18:00

ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit, luan mbrëmjen e sotme në orën 20:45 ndeshjen e vlefshme për grupin I të eliminatoreve të botërorit “Katar 2022”,...

Kroacia parakalohet nga Rusia, fitojnë Uellsi dhe Çekia

Në grupin E Belgjika duhet të presë ende për të siguruar matematikisht kualifikimin në Botërorin aziatik pasi Uellsi ja doli të fitonte minimalisht në...

Maratona e Tiranës, atletë e sportistë nga 20 vende të botës

  -Veliaj: Jemi në hartën globale të maratonave profesioniste- TIRANË, 11 tetor/ATSH/ Maratona e Tiranës ka ngjallur interesin e sportistëve anembanë botës. Atletë nga të paktën...

‘Engjëlli’ i Shqipërisë vjen nga stoli! Broja ndëshkon edhe njëherë hungarezët,...

Shqipëria ka arritur të marrë rezultatin që dëshironte përballë Hungarisë në shtëpinë e këtyre të fundit në kuadër  të kualifikuesve të Botërorit, Katar 2022. Ashtu...

Reja dhe Berisha në prag të Hungarisë: Do luajmë për ëndrrën...

Shqipëria do të luajë nesër në mbrëmje një nga dy sfidat më të rëndësishme të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ndaj...

Sfida ndaj Hungarisë, Kombëtarja mbyll përgatitjet në Durrës

ATSH/ Kombëtarja shqiptare i ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në Durrës para nisjes për në Hungari, ku të shtunën do të luajë ndeshjen...

Dita e dytë e grumbullimit, Kombëtarja vijon përgatitjet para Hungarisë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të dy sfidave të radhës ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”. Kuqezinjtë kanë...

Florian Marku kthehet si kampion bote/ Boksieri shqiptar flet për ëndrrën...

Kanë kaluar pak ditë nga shpallja e tij kampion bote në federatën IBF, por Florian Marku thotë se ky është vetëm fillimi në rrëfimin...

Reja shpall listën, ja kuqezinjtë që do të tentojnë mrekullinë me...

Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar listën e futbollistëve kuqezinj, të cilët do të jenë “nën armë” për dy ndeshjet vendimtare eliminatore të Botërorit...

Mancini: Më Spanjën do të jetë e vështirë, por ne jemi...

Të arrish në majë, është e vështirë, por edhe shumë është qëndrosh aty. Roberto Mancini, dy ditë para përplasjes me Spanjën, në gjysmëfinale të...

Ahmetaj: FMN vlerësoi politikat e ndjekura, qeveria përballoi krizën nga mirëmenaxhimi i financave

ATSH/ Zv.kryeministri dhe Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave, Arben Ahmetaj deklaroi sot se edhe në raportin e  FMN-së vlerësohet puna...

Të ardhurat nga akciza 37.9 miliardë lekë

ATSH/ Të ardhurat nga akciza janë realizuar në masën 37.9 miliardë lekë, 5.9 miliardë lekë ose 18.4% më shumë se viti 2020, si dhe...

Shqipëria, angazhim për t’u përshtatur më mirë me ndryshimet klimatike

Me mbështetjen e Organizatës së Ushqimit dhe Bujqësisë së Kombeve të Bashkuara (FAO), aktivitete të shumta u organizuan javët e fundit në Shqipëri lidhur...

Ankandi i OSHEE-së/ Nuk sigurohet sasia e kërkuar e energjisë për periudhën 13-17 tetor

Ankandi i OSHEE-së nuk arriti të siguronte sasinë e kërkuar të energjisë elektrike për periudhën 13-17 tetor. Furnizuesi i Tregut të Lirë SH.A, pjesë e...

BSH ka licensuar 6 institucione të parasë elektronike

/ATSH/ Në vendin tonë numërohen 6 institucione të parasë elektronike. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, pagesat me para elektronike i referohen transaksioneve të...

Jo kufizime energjie, Rama: Mbrojtje familjeve dhe bizneseve të vogla nga rritja e çmimit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se çmimi i energjisë elektrike nuk do të rritet për konsumatorin familjar dhe biznesin e vogël. “Plani ynë i kundërveprimit...

Kreu i Postës Shqiptare apel punonjësve: Vaksinohuni, mënyra më e mirë për t’u mbrojtur...

ATSH/ Administratori i Postës Shqiptare, Ervin Bushati i shprehu sot punonjësve të këtij institucioni mirënjohjen për punën e palodhur edhe në kohë të vështira...

Çmimet e energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël nuk do rriten

ATSH/ Zv. kryeministri Arben Ahmetaj deklaroi sot se, nuk do të ketë rritje të çmimit të energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël. Në përgjigje...

Për herë të parë, pesë studentë nga Kosova në Akademinë e Forcave të Armatosura...

ATSH/ Pesë studentë nga Kosova do të ndjekin studimet në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Kjo po ndodh për herë të parë...

Manastirliu në Kuvend, apel opozitës: U bëni thirrje qytetarëve të vaksinohen

ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu i ka bërë një thirrje nga foltorja e Kuvendit opozitës, që të bëhet pjesë e...

Mjekësia, së shpejti programe të përbashkëta të doktoraturave me Universitetin e Budapestit

/ATSH/ Marrëveshja e bashkëpunimit mes Universitetit Semmelweis të Budapestit dhe Universitetit të Mjekësisë, Tiranë do të konkretizojë së shpejti hapjen e programeve të përbashkëta...

Bashkëpunimi me Kuvendin, Nikolla pret përfaqësues të agjencive të OKB-së

ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti koordinatoren rezidente të OKB-së në Tiranë, Fiona McCluney. Në takim ishin të pranishëm edhe përfaqësues të agjencive të...