Elbasani Sot

Aksidentohet punonjësi i policisë rrugore, dërgohet me shpejtësi në spital

Një aksident i rëdë ka ndodhu pak minuta më parë  tek tuneli panoramik. Makina ka marrë përpara një punonjës të policisë rrugore duke i...

Elbasan/ Rezultonte i zhdukur një ditë më parë, gjendet i pajetë...

Në lumin Shkumbin, në fshatin Mjekës, Elbasan nga polumbarët e Renea-s, është gjetur  i mbytur shtetasi T.T., 69 vjeç, banues në Elbasan. Ky shtetas ishte...

Panairi i ushqimit në Torino/ Bujqësia shqiptare prezantohet me prodhime e...

Bujqësia shqiptare u prezantua në panairin e ushqimit në Torino e gjitha në një pjatë. Gatimet tradicionale shqiptare, u sollën në sallonin e...

Shqipëri-Kroaci, negociatat e para për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore

ATSH/ Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore. Lajmi u bë i ditur nga Kryeministri Edi Rama në...

ELBASAN, LLATJA TAKIM ME DELEGACIONIN NGA NORVEGJIA   DISKUTOHEN PROJEKTE...

Nga: EDLIRA XHERRI ...    Kryebashkiaku i Elbasanit, Gleduan Llatja ka pritur sot në Bashkinë e Elbasanit, Nënkryetarin e Bashkisë së Kristiansand në Norvegji...

E FUNDIT/ ELBASAN, FURGONI PËRPLASET ME MOTORRIN NDËRRON NJË PERSON

Një aksident me pasojë vdekjen raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e kësaj të enjteje në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Burime nga vendi i ngjarjes  bëjnë të...

Sherr mes komshinjve në Elbasan, i moshuari kërcënon fqinjin me armë...

Dy komshinj janë konfliktuar në Elbasan. Debati ka agravuar në dhunë, pasi njëri nga dy komshinjtë e përfshirë në konflikt ka nxjerrë armën e...

7 Mënyra Si Konsumi i Vezëve Në Mëngjes Ndikon Shëndetin Tuaj

nga AgroWeb më 14 September 2022 Vezët janë të shijshme dhe duhet të jenë pjesë e vaktit të mëngjesit. Foto:Pexels.com Shumë njerëz mendojnë se produktet si...

VIDEO/ MASAT PËR PËRMBYTJET PAPËR, NDËRTOHEN DY PRITA LUMORE

Nga: EDLIRA XHERRI ...    Bashkia e Elbasanit nëpërmjet Agjensisë së Shërbimeve Publike është duke marrë masat e nevojshme për të përballuar sezonin e...

ELBASAN/ TURI OFFROAD I MAKINAVE RALLY AKTIVITETI SYNON ZHVILLIMIN E TURIZMIT

Për të dytin vit me radhë në Elbasan u zhvillua turi offroad i makinave rally, aktivitet i cili po kthehet në një traditë. Për...

INSTAT publikon “Anketën e buxhetit të familjes”, 41.3 % e të ardhurave për ushqime

ATSH/ Në vitin 2021, shpenzimet mesatare mujore për konsum për një familje, të përbërë mesatarisht nga 3,7 persona, janë 84.548 lekë. INSTAT publikoi sot “Anketën...

Bujqësia, 146 milionë euro/ Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat

Bujqësia shqiptare po përgatitet për programin IPARD III, 146 mln euro është fondi që ka përcaktuar Bashkimi Eurpian dhe buxheti i shtetit kësaj here...

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, rritet nafta, ja çmimi i benzinës dhe gazit

Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës, nuk ndryshon gazi. Bordi i Transparencës ka komunikuar sot çmimet e reja, 24 orë pas ndryshimit të...

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës, gazi nuk ndryshon

Çmimi i naftës dhe benzinës rritet pas orës 20:00 të kësaj të enjteje. Nafta do të shitet 229 lekë për litër, 10 lekë më shumë...

Kim: Energjia nga 2 anijet do të përmbushë nevojat e rreth 200 mijë familjeve

“Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtësisht me qeverinë shqiptare për të siguruar që Shqipëria të ketë energjinë e nevojshme elektrike në këtë kohë...

INSTAT: Mbi 5.6 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në 8 muaj

Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri në tetëmujorin janar-gusht 2022 është 5.667.121, duke shënuar rritje me 29.3%, në krahasim me të...

Shtyhet seanca gjyqësore e Faruk Ozer, avokati mbrojtës kërkon të njihet me provat e...

Seanca gjyqësore e Faruk Ozer, i cili u arrestua në Shqipëri pas akuzave nga drejtësia turke për mashtrim, është shtyrë. Avokati mbrojtës i 28-vjeçarit turk...

Instalimi i paneleve diellore për familjet, çelet thirrja për aplikim për subjektet tregtuese

ATSH/ Në kuadër të situatës së vështirë energjetike me të cilën po përballet vendi dhe Europa, dhe në përputhje me Strategjinë Kombëtarë të Energjisë...

Mbyllet Festivali i Filmit/ Jepen 31 çmime, fituesi i TIFF filmi për gratë në...

Mbrëmjen e djeshme u mbyll edicioni i 20-të i Tirana International Film Festival (TIFF). Prej datës 24 shtator çdo ditë janë shfaqur filmat konkurrues në...

5 gjërat që duhet t’i dini me patjetër para se të dilni me një...

Shenja e ujit, Akrepi njihet për natyrën e saj emocionale, të ndjeshme dhe misterioze. Duke qenë të sunduar nga Plutoni, Akrepat janë të famshëm për...

Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët

Të gjithë shtetasit rusë, përfshirë ata me pasaporta diplomatike, të cilët duan të hyjnë, kalojnë tranzsit apo qëndrojnë në Kosovë, duhet të pajisen me...

“S’të uroj dot…”, vajza e ish-presidentit Bujar Nishanit bën postimin e ndjerë në ditëlindjen...

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani ka kujtuar të atin e ndjerë në 56-vjetorin e lindjes. Teksa ka ndarë një foto me të, Fiona Nishani shkruan:...

Moti

Elbasan
few clouds
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
47 %
2kmh
14 %
Pre
17 °
Sht
25 °
Die
25 °
Hën
24 °
Mar
19 °