Vendi

“Erdgysi i dogji rrobat Almës”, Anila Hoxha zbulon detaje tro**itëse: Ja...

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga tragjedia në Shkodër, ku 39-vjeçarja Alma Arrazi i dha fund jetës duke u mbytur në...

Mot i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu në këto zona! Sa...

Ditën e mërkurë vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.  Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje...

Rusia front i ri kundër Perëndimit, Osmani: Po e ndihmon Serbia!

Serbia po ndihmon Rusinë të largojë fokusin nga lufta e Ukrainës dhe të hapë një front të ri kundër Perëndimit.Nga samiti për Demokraci në...

Misteri i vdekjes së dy ukrainaseve/ Shoqja që i gjeti pa...

Yeva Vorona, shoqja e dy ukrainaseve Antonina Kosachenko dhe Anastasia Lopukohova, që u gjetën të vdekura në banesën që kishin marrë me qira në...

E diela me diell tërheq pushuesit drejt Durrësit, krijohet trafik i...

E diela ka sjellë trafik të rënduar në rrugët e qytetit bregdetar të Durrësit, veçanërisht përgjatë shëtitores “Taulantia”, në aksin Torra Veneciane – Currila.Trafik...

Turizmi, etje për punëtorë! Të gjithë po kërkojnë krah pune

14 milionë turistë parashikohet ta vizitojnë vendin tonë përgjatë këtij viti. Kërkesat më të mëdha për fuqi punëtore janë pikërisht nga sektori i turizmit.“Sektori...

Katër të rinj i vunë flakën makinës në Korçë, gjyshja: Nipi...

Katër të rinj i kanë vënë flakën dy makinave në qytetin e Korçës, ku njëra ndodhej në lagjen nr katër dhe tjetra në lagjen...

Rrezikohet Shqipëria pas tërmetit në Mal të Zi? Sizmiologu: Lëkundjet u...

Sizmiologu Rrapo Ormëni, gjatë një lidhje live në edicionin e lajmeve të orës 12:00 në Top Channel tha se Shqipëria nuk rrezikohet pas tërmetit...

Vetëvrasja e Sibela Abedinit, Apeli lë në burg Altin Çokun! I...

Gjykata e Apelit ka lënë në burg Altin Çokun, i akuzuar për shkaktim të vetëvrasjes së Sibela Abedinit, e cila u hodh nga kati...

“Nuk ka lule që ua merr nurin grave të sakrificës”, Rama...

Sot është festa e 8 marsit, Dita Ndërkombëtare e Gruas, e cila festohet nëpërmjet aktiviteteve të shumta.Në Shqipëri kjo festë është kthyer në një...

“Të rriten pagat e IT”, ekspertët shpjegojnë hendekun e punësimit nga shteti te privati

Institucionet shtetërore janë në kërkim të specialistëve të IT.Në faqet zyrtare shihen me dhjetëra njoftime për vende të lira pune në sektorin e teknologjisë....

Punësimi në sektorin bankar u rrit me 4.3%

Punësimi në sektorin bankar u rrit me 4.3% vitin e kaluar.Të dhënat e Shoqatës Shqiptare të Bankave tregojnë se në fund të vitit 2023,...

Paradoksi, Shqipëria ndër vendet me ecurinë më të mirë ekonomike në rajon, por varfëria...

Shqipëria po rezulton një nga vendet me ecurinë më të mirë ekonomike në rajon, sa u përket shifrave dhe rezistente ndaj goditjeve të ndryshme...

Ligji i ri për turizmin/ Mete: Metodologji për taksimin e operatorëve! Nuk preket qiradhënësi...

Ministri i Financave Ervin Mete pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, prezantoi ligjin e ri për turizmin, që ka të bëjë më strukturat akomoduese,...

3,2 miliardë euro nga turizmi! Kumbaro: Një vit i suksesshëm për Zonat e Mbrojtura...

Ministrja e Turizmit dhe Mjedsit Mirela Kumbaro mbajti sot konferencën për shtyp mbi analizën vjetore të ministrisë dhe për të prezantuar prioritetet e vitit...

Ligj i ri për prodhimin “bio” kushtet nga regjistrimi te kontrolli dhe eksporti

Qeveria synon të miratojë një ligj të ri që do të rregullojë prodhimet e cilësuara si “bio”, duke nisur nga përcaktimi i kushteve që...

“Amerikanët janë më dorëlëshuarit me bakshishe”/ Veset e turistëve, kush është më koprraci dhe...

Këtë vit pritet të vendosen rekorde të reja në vend përsa i përket turistëve.Jemi dëshmitarë të faktit që vizitorë nga gjithë bota po zbulojnë...

Në bregdet për plazh, në zonat malore shi! Si parashikohet moti për fundjavën në...

Në fundjavë dita e shtunë do të jenë me kushte atmosferike të qëndrueshme, ku do të mbizotërojë dielli, por i shoqëruar me vranësira të...

Protesta me molotov drejt Bashkisë së Tiranës, ndalohet 38-vjeçari

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në lidhje me aktet e dhunshme të ushtruara gjatë protestës së zhvilluar më datë 14.05.2024, përpara Bashkisë Tiranë, nga...

“Erdgysi i dogji rrobat Almës”, Anila Hoxha zbulon detaje tro**itëse: Ja mesazhi që i...

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga tragjedia në Shkodër, ku 39-vjeçarja Alma Arrazi i dha fund jetës duke u mbytur në...

Mot i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu në këto zona! Sa do arrijnë temperatura...

Ditën e mërkurë vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.  Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje...

Rusia front i ri kundër Perëndimit, Osmani: Po e ndihmon Serbia!

Serbia po ndihmon Rusinë të largojë fokusin nga lufta e Ukrainës dhe të hapë një front të ri kundër Perëndimit.Nga samiti për Demokraci në...

Moti

Elbasan
light rain
20.4 ° C
20.4 °
20.4 °
90 %
1.1kmh
32 %
Mër
22 °
Enj
23 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
18 °