Kuriozitete

Ekspertët botërorë: Për ata të rritur që nuk e lënë duhanin,...

Konsumi i duhanit nga të miturit në vendin tonë është një shqetësim i Organizatës Botërore të Shëndetësisë pasi ka një rritje të duhanpirësve në...

U godit nga NASA, BBC: Asteroidi krijoi “një bisht” 10.000 km...

Pamjet e reja tregojnë se asteroidi që u godit qëllimisht nga sonda Dart e NASA-s, ka lënë pas një gjurmë mbeturinash që shtrihet për...

Shurupi natyral me katër përbërës që shëron kollën

Kolla, veçanërisht kolla e thatë është drobitëse dhe shumë e sikletshme. Ajo është irrituese për fytin. Kolla e thatë shkaktohet nga virozat, gripi dhe e...

Hëna me vlerë 5 miliardë dollarë do të “zbresë” në Dubai

Dubai do të nisë një resort 5 milionë dollarësh në formë hëne. Resorti është projektuar nga kompania kanadeze arkitekturore e quajtur Moon World Resort Inc....

“Fshati me gurë varri”/ Historia e veçantë e refugjatëve, që ndërtuan...

Në pamje të parë, Ami-dong duket si një fshat i zakonshëm brenda qytetit të Koresë së Jugut të Busanit, me shtëpi shumëngjyrëshe dhe rrugica...

Bëhuni gati për 5 ndryshimet e reja që WhatsApp pritet të...

Së fundmi drejtuesit e WhatsApp janë duke punuar për të sjellë 5 ndryshime të rëndësishme në aplikacion dhe këto tashmë janë në fazë testimi....

Vazo kineze e vlerësuar €2000, shitet për gati 8 milionë pas...

Një vazo porcelani e stilit kinez Tiankiuping raportohet se është shitur për rreth 4,000 herë më shumë se çmimi fillestar i ankandit, pasi disa...

U shit me çmim rekord në ankand, ja sa kushtoi çanta...

Çanta është një aksesor, i cili nuk duhet t’ju mungojë asnjëherë. Së fundmi një çantë dore Hermes arriti një çmim rekord në një ankand...

Dita botërore e kafesë

Dita ndërkombëtare e kafesë shënohet çdo vit në 1 tetor që prej vitit 2015 me qëllim promovimin e kremtimin e kësaj pijeje kaq të...

NASA zbulon dy ajsbergë në formë katrori të përkryer në Antarktidë,...

Disa imazhe që na prezantohen është e vështirë t’i besosh si të pamanipuluara. Por grupi ICE i kërkuesve të NASA, përgjegjës për kërkimet polare, ka...

INSTAT publikon “Anketën e buxhetit të familjes”, 41.3 % e të ardhurave për ushqime

ATSH/ Në vitin 2021, shpenzimet mesatare mujore për konsum për një familje, të përbërë mesatarisht nga 3,7 persona, janë 84.548 lekë. INSTAT publikoi sot “Anketën...

Bujqësia, 146 milionë euro/ Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat

Bujqësia shqiptare po përgatitet për programin IPARD III, 146 mln euro është fondi që ka përcaktuar Bashkimi Eurpian dhe buxheti i shtetit kësaj here...

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, rritet nafta, ja çmimi i benzinës dhe gazit

Rritet sërish çmimi i naftës dhe benzinës, nuk ndryshon gazi. Bordi i Transparencës ka komunikuar sot çmimet e reja, 24 orë pas ndryshimit të...

Rritet çmimi i naftës dhe benzinës, gazi nuk ndryshon

Çmimi i naftës dhe benzinës rritet pas orës 20:00 të kësaj të enjteje. Nafta do të shitet 229 lekë për litër, 10 lekë më shumë...

Kim: Energjia nga 2 anijet do të përmbushë nevojat e rreth 200 mijë familjeve

“Ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtësisht me qeverinë shqiptare për të siguruar që Shqipëria të ketë energjinë e nevojshme elektrike në këtë kohë...

INSTAT: Mbi 5.6 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në 8 muaj

Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri në tetëmujorin janar-gusht 2022 është 5.667.121, duke shënuar rritje me 29.3%, në krahasim me të...

Shtyhet seanca gjyqësore e Faruk Ozer, avokati mbrojtës kërkon të njihet me provat e...

Seanca gjyqësore e Faruk Ozer, i cili u arrestua në Shqipëri pas akuzave nga drejtësia turke për mashtrim, është shtyrë. Avokati mbrojtës i 28-vjeçarit turk...

Instalimi i paneleve diellore për familjet, çelet thirrja për aplikim për subjektet tregtuese

ATSH/ Në kuadër të situatës së vështirë energjetike me të cilën po përballet vendi dhe Europa, dhe në përputhje me Strategjinë Kombëtarë të Energjisë...

Mbyllet Festivali i Filmit/ Jepen 31 çmime, fituesi i TIFF filmi për gratë në...

Mbrëmjen e djeshme u mbyll edicioni i 20-të i Tirana International Film Festival (TIFF). Prej datës 24 shtator çdo ditë janë shfaqur filmat konkurrues në...

5 gjërat që duhet t’i dini me patjetër para se të dilni me një...

Shenja e ujit, Akrepi njihet për natyrën e saj emocionale, të ndjeshme dhe misterioze. Duke qenë të sunduar nga Plutoni, Akrepat janë të famshëm për...

Kosova “bllokon” rusët: Këtu kaloni vetëm me vizë, përfshirë diplomatët

Të gjithë shtetasit rusë, përfshirë ata me pasaporta diplomatike, të cilët duan të hyjnë, kalojnë tranzsit apo qëndrojnë në Kosovë, duhet të pajisen me...

“S’të uroj dot…”, vajza e ish-presidentit Bujar Nishanit bën postimin e ndjerë në ditëlindjen...

Vajza e ish-presidentit Bujar Nishani ka kujtuar të atin e ndjerë në 56-vjetorin e lindjes. Teksa ka ndarë një foto me të, Fiona Nishani shkruan:...

Moti

Elbasan
few clouds
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
47 %
2kmh
14 %
Pre
17 °
Sht
25 °
Die
25 °
Hën
24 °
Mar
19 °