Ministrja e Kulturës, Elva Margariti priti në një takim ministren për Çështjet Federale dhe Europiane e Landit Hessen, Lucia Putrich.

Gjatë takimit Margariti dhe Putrich diskutuan për bashkëpunimin mes dy vendeve tona në fushën e kulturës.

“Ligji për Kinematografinë, mobiliteti i artistëve, organizimi i ekspozitave të lëvizshme, rezidencave të artistëve, ngritja e Parkut të Artit dhe nisma të tjera të Ministrisë së Kulturës ishin disa nga temat mbi të cilat folëm, duke parë mundësitë e shkëmbimeve në të ardhmen”, tha Margariti në një postim në rrjetet sociale.