Një 46-vjeçar ka plagosur me thikë bashkëshorten e tij rreth orës 22:00 në lagjen nr.10, Korçë.

Autori A. M., rreth 46 vjeç plagosi M. M., rreth 38 vjeçe, e cila ndodhet në spitalin e Korçës në gjendje të rëndë shëndetësore.

ADVERTISING

Ai ka arritur të largohet nga vendngjarja, ndërsa janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e tij.

Shërbimet e Policisë menjëherë pas marrjes së njoftimit, kanë shkuar në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë krehjen e saj.

Sipas policisë, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.
Tch