31-vjeçarit Gert Shehu, i cili goditi me grusht ditën e djeshme ish-kryeministrin Sali Berisha, i është caktuar masa ‘arrest me burg.

 

 

Në komisariatin nr.1, policia i ka komunikuar arrestin 31-vjeçarit për veprën penale ‘goditje për shkak të detyrës’.

 

Pak para se të niste protesta dje, ish kryeministri Sali Berisha u sulmua me grusht në fytyrë, nga Gert Shehu, që sipas tij, është “agjent i policisë kriminale”, ndërsa sipas policisë, 31-vjeçari është person me precedentë kriminalë dhe me çrregullime të shëndetit mendor.

 

 

Berisha u sulmua papritur nga 31-vjeçari, teksa po ecte nga selia e partisë së bashku me ish presidentin Ilir Meta, në drejtim të shëtitores “Dëshmorët e Kombit”, ku po niste një protestë kundër kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që në Tiranë po mbahej edhe samiti BE-Ballkani Perëndimor.

 

Top Channel