Vranësirat dhe kthjellimet do të mbizotërojnë këtë të martë në vendin tonë.

 

 

Temperaturat nuk do t’i kalojnë 16 gradë celsius, kurse minimale do të jenë deri në -3.

 

Era do të fryjë në drejtim juglindje- verilindje e lehtë dhe mesatare në bregdet.

 

 

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

 

Pas të martës, pritet të ketë nisje të reshjeve, kryesisht në jug të vendit.

 

Top Channel