Sauthempton synon të vazhdojë rezultatet pozitive në Premier Ligë, por përballë ka një kundërshtar të vështirë si Brentford.

Armando Broja tashëm është kthyer tashmë në titullar të padiskutueshëm dhe do të udhëheqë sulmin në ndeshjen e sotme. Kjo ndeshje pritet të jetë emocionuese. Brentford deri më tani ka grumbulluar 23 pikë, ndërsa Sauthempon me 2 pikë më pak.