Kryefaqja Autorët Postime nga Arjola Tashi

Arjola Tashi

8320 POSTIME 0 KOMENTET

Festat e fundvitit/ Flasin ekspertët: Nuk do të ketë rritje të çmimeve gjatë muajit

Rritja e konsumit si pasojë e afrimit të festive të fundvitit kanë stabilizuar ecurinë e çmimeve në vend. Ekspertët analizojnë se një situatë e...

Bordi ndryshon çmimet e karburanteve, ja me sa do shitet nafta dhe benzina

Vendim i Bordit të Transparencës 02.12.2022 Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 2 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në...

Moody’s rikonfirmon për ekonominë shqiptare vlerësimin “B1 – me perspektivë të qëndrueshme”

Ekonomia shqiptare vlerësohet nga agjencia ndërkombëtare e vlerësimit të kredibilitetit (credit rating agency) Moddy’s, me “B1 – me perspektivë të qëndrueshme”. Në “rifreskimin” më të...

OBT: Shqipëria e para në botë për rritjen e flukseve turistike, kryeson me 18%

Shqipëria është destinacioni turistik me performancën më të mirë në rritjen e fluksit të turistëve, sipas Organizatës Botërore të Turizmit, UNWTO. Lajmi u bë i...

Reshjet e shiut, KESH shet energji, 660 mijë euro në dy ditë

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare do të shesë energji me një vlerë prej 660 mijë eurosh për dy ditë. Në bazë të procedurës së shitjes vërehet...

Mbi 60% e shkëmbimeve tregtare, me vendet e BE-së

Shkëmbimet tregtare me vendet e BE zënë 60.2 % të gjithë volumit tregtar, ndërsa partner kryesor tregtar vijon të jetë Italia me 29.6%.   Sipas raportit...

Xherdan Shaqiri gjilanasi i ndeshjeve të mëdha të Zvicrës

ATSH-AFP/ – Për të kaluar në çerekfinalet në Kupës së Botës kundër Portugalisë, Zvicra mund të llogarisë kontributin e Xherdan Shaqirit, gjithmonë i pranishëm...

Rrëfimi i hackerit shqiptar vetëm 20 vjeç: Testojmë sigurinë e bizneseve dhe faqeve shtetërore

Një hacker shqiptar vetëm 20 vjeç në një intervistë për emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel se ai futet në faqet e bizneseve apo...

E-mail nga Gledis Nano? Kujdes! Fshihet virus nga hakerat

Hakerët po tentojnë sërish të vjedhin të dhënat e qytetarëve shqiptarë, po kësaj here duke dërguar një e-mail të rremë. Nëse në e-mailin tuaj...

Plani Kombëtar i Pastrimit, i strukturuar në 12 qarqet e vendit

ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, bëri një pasqyrim të Planit Kombëtar të Pastrimit në disa...

Ankthi te të rinjtë! Psikologët: Vuajtja psikologjike shtohet po nuk u trajtua

Ankthi tek të rinjtë është temë e rëndësishme e ditës, thonë ekspertët e shëndetit mendor. Rastet po rriten veçanërsiht tek të rinjtë. “Shumica janë të...

Flamuri i Pavarësisë në Tiranë/ Sot qyteti organizon festën e madhe me koncertin e...

Festimet për 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë kanë nisur që prej mëngjesit të sotëm, ku edhe në Tiranë u zhvillua ceremonia e ngritjes së...

Moti

Elbasan
light rain
12.4 ° C
12.4 °
12.4 °
79 %
2.3kmh
100 %
Sht
17 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
12 °