Dashi

Sfera sociale në plan të parë sot! Ajo që dëshironi tani janë marrëdhëniet e sinqerta si në jetën private dhe atë shoqërore. Jini të kujdesshëm, partneri ju mban në vëmendje, i gatshëm t’ju verë në pah gabimet. Ndjenja e xhelozisë dhe mbajtja nën kontroll e emocioneve bëhet edhe më e vështirë. Do përballeni me miqësi dhe projekte të reja.

Demi

Nëse keni pak më shumë vullnet se zakonisht dhe mos jini shumë të lëkundshëm, ju mund të arrini një qëllim të rëndësishëm në punë. I dashuri juaj do të jetë një burim fuqie dhe gjallërie për ju. Nëse keni një lidhje dashurie të qëndrueshme, kushtojini më shumë kohë dhe vëmendje partnerit tuaj. Një ngjarje në mbrëmje që nuk mund të mungojë.

Binjakët

Ditë e shkëlqyeshme për ju. Do jeni të karakterizuar nga vendosmëria. Burimi dhe iniciativa do të jenë armët më efektive për të gjithë ata që punojnë në sektorin tregtar! Do keni suksese sportive dhe në sektorin sentimental do ndiheni më të lumtur se kurrë.

Gaforrja

Sot, zgjedhjet ekonomike dhe financiare do të favorizohen nga yjet. Ju mund të përfitoni nga kjo, nëse planifikoni të bëni një investim, ose nëse keni ndërmend të përballeni me një blerje të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Hëna në fushën e tetë astrologjike siguron lumturi në sferën e dashurisë dhe kjo tashmë është e mjaftueshme për t’ju bërë të ndjeheni të qetë në çift, ashtu edhe me pjesën tjetër të botës.

Luani

Ju po përpiqeni të përmirësoni cilësinë e jetës tua dhe jeni në rrugëtë drejtë. Kundërshtimi i Hënës njofton njëfarë tensioni, veçanërisht në marrëdhëniet romantike. Ju mund të ndjeheni të viktimizuar nga një padrejtësi, por në vend që të qani vetë, reagoni!

Virgjëresha

Mos u përqëndroni tek vështirësitë, shmangni kultivimin e ndjenjave negative dhe mbi të gjitha jini më të butë në mendimet tuaja. Mundohuni të jeni më miqësorë ndaj atyre që mund t’ju kenë nevojë. Jini të hapur, pozitivë dhe largpamës! Prania e sigurt e partnerit ju vë në kornizën e duhur për të bërë paqe dhe për të shijuar lumturinë e dashurisë.

Peshorja

E enjte shumë e gjallë për shenjën e Peshorjes! Sektori ekonomik është i qëndrueshëm, por zhvillime të reja janë të mundshme, veçanërisht nëse punoni në sektorin artistik. Në jetën private, kujdes  do jeni të vëzhguar nga partneri. Përpiquni që në darkë të shihni një film apo koncert së bashku.

Akrepi

Argumente dhe keqkuptime mund të lindin midis bashkëshortëve për shkak të një vëllai ose kunati. Hëna dhe Marsi, armiqësore ndaj shenjës, sugjerojnë kujdes në punë. Mbrëmje pozitive në lidhje me dashurinë dhe marrëdhënien në çift.

Shigjetari

Papritur do ndjeheni në qendër të botës, duke triumfuar me mirësi dhe harmoni. Edhe pse deri më tani nuk jeni ndjerë të bukur, dikush do të ndryshojë menjëherë mendjen tuaj, do përjetoni dashuri dhe qetësi në çatinë e shtëpisë tuaj! Do të ketë lehtësira në rrugën tuaj për të zgjeruar horizontet profesionale.

Bricjapi

Me Hënën, Marsin dhe Saturnin në Fushën e Dytë, të gjitha energjitë tuaja përqendrohen në punë dhe fitime. Nëse jeni në një lidhje serioze, shumë mendime rrotullohen në kokën tuaj. Përpiquni të bëni më shumë për lidhjen tuaj.

Ujori

Do jeni më të sinqertë se kurrë. Ndjenjat tuaja janë të ngurta dhe të thella, mbase ndrojtja që ju karakterizon ju pengon t’i shprehni me qartësi, por ata që ju njohin mirë dhe ju vlerësojnë, i kuptojnë pa qenë e nevojshmë për shumë fjalë.

Peshqit

Do jeni të ngarkuar me punë, por kjo nuk do të thotë se nuk duhet të kujdeseni për veten dhe çështjet në jetën tuaj. Duke sqaruar një çështje, ju do të keni ide të reja për vepruar në një mënyrë të sigurt. Nëse keni një lidhje serioze, gjërat mund të marrin një kthesë mjaft komplekse, krejt ndryshe nga sa keni imagjinuar.

Ora News