Dashi
21 Mars – 19 Prill
Dashuria: Muaj I rëndësishëm për të bërë plane me partnerin/en, sektori sentimental duket shumë i favorshëm në sajë të planetit Venus që hyn në qiellin tuaj duke stimuluar shqisat dhe erosin. Edhe zemrat e vetmuara do të kenë kaq shumë dëshirë të bien në dashuri dhe do të kenë mundësi të reja për të takuar një person që ju tërheq. Mërkuri nga dekada e tretë e më tutje promovon dialogun dhe për këtë arsye biseda me një person me të cilin sapo keni takuar do të jetë edhe më e lehtë. Për të gjithë prandaj prilli është një muaj për t’u kujtuar për dashurinë, i cili do t’i japë shumë prej shenjave takime të paharrueshme dhe emocione të reja.

Puna: Rreth pjesës së parë të muajit Mërkuri krijon pengesa në punë dhe në nivel profesional, por më pas ndryshon pamjen e tij dhe nga mesi e tutje do të bëjë të mundur rikuperimin e parave dhe të ketë ide të shkëlqyeshme për përparim në punë. Venusi sjell fat të mirë në biznese të vogla dhe madje Jupiteri do të jetë në gjendje të promovojë mundësi të mëdha sidomos për ata që kërkojnë një punë të re. Periudhë e bukur për ata që kanë një profesion dhe prandaj mund të shohin një rritje në të ardhurat.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Dashuria: Periudhë shumë e rëndësishme për dashurinë, në këtë muaj ju do të jeni në gjendje të jetoni disa emocione të rëndësishme dhe është e mundur që pas shumë vitesh do të arrini të formalizoni një histori. Ata që janë duke u shëruar nga një krizë ose tradhti, do të përfitojnë nga rasti për të dalë nga kutia ku janë mbyllur. Efekti i pranverës mund të çojë në një revolucion dhe madje edhe beqarët që kanë qenë të mbërthyer për një kohë të gjatë do të përpiqen të hapen për dashuri dhe të kenë më shumë besim në të ardhmen. Do të ketë mundësi të mira për të takuar dikë, vetëm do të jetë e nevojshme të kuptohet nëse ia vlen të besohet apo jo.

Puna: Sa për punën, demi do të përjetojë një situatë shumë interesante këtë muaj. Prania e planeteve të rëndësishme në shenjë do të sjellë ndryshime si për ata që janë të punësuar, ashtu edhe për ata që kanë një aktivitet ose një profesion. Do të ketë perspektiva të reja për zgjerimin e partneriteteve dhe trajtimin e biznesit të rëndësishëm. Është koha ideale për t’u rritur dhe duhet shfrytëzuar plotësisht. Dielli ka qenë në shenjë që nga mesi i prillit dhe shton energji dhe forcë, të cilët do të ndiejnë një ngarkesë të tillë për veten e tyre se ata ndjehen të pamposhtur. Sidoqoftë, është mirë që gjithnjë të vlerësohet gjithçka dhe të zgjedhësh më të mirët.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Dashuria: Muaji pozitiv për dashurinë e Binjakëve, pozita e mirë astrologjike e Mërkurit dhe Venusit na ndihmon të gjejmë qetësi në sektorin sentimental. Ata që janë në çift do të jenë në gjendje të rregullojnë një situatë të së kaluarës dhe të përqëndrohen në të tashmen pa ndërhyrje, ndërsa zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të përfitojnë nga takimet e reja për të gjetur një shpirt binjak. Do të ketë mundësi për të gjithë që projektet të zbatohen në të ardhmen e afërt. Marsi gjithashtu shikon shenjën me pozitivitet dhe jep energji dhe entuziazëm, dhe gjithashtu pak lehtësi që do të inkurajojnë lindjen e miqësive të reja.

Puna: Projektet dhe bashkëpunimet e shkëlqyera janë në rrugë të drejtë, por këtë muaj duhet të punojmë shumë për të arritur qëllime të caktuara. Fitimet do të vijnë nga mesi i muajit, dhe pavarësisht kundërshtimit të Jupiterit do të ketë përmirësime. Për fat të mirë, energjitë fizike dhe mendore do të jenë të shkëlqyera dhe do të jetë e mundur të punohet shumë pa u lodhur. Në fund, kur rezultatet janë arritur, kënaqësia do të jetë e madhe.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Dashuria: Situata e dashurisë në këtë muaj prill është veçanërisht pozitive dhe ata që duhet të zgjidhin një krizë ose të bëjnë paqe me të dashurit e tyre, mund ta bëjnë këtë sepse gjithçka do të jetë e suksesshme. Ata që kanë pasur komplikime diskutimi sentimentale duhet të veprojnë me kujdes, por Venusi rekomandon që të jesh optimist. Zemrat e vetmuara që duan të bëjnë pushtime duhet të përfitojnë nga pjesa e parë e muajit, sepse gjërat pas datës 20 mund të ndryshojnë. Në përgjithësi, megjithatë, periudha nuk është negative për beqarët ose çiftet dhe është e mjaftueshme për të vepruar për të gjetur harmoni, ndoshta duke organizuar një udhëtim të këndshëm apo një darkë romantike!

Puna: Me Saturnin kundër jush, suksesi i biznesit dhe profesional bëhet i vështirë për t’u arritur dhe një situatë ekonomike e lëkundur vetëm do t’i bëjë gjërat më keq. Për fat të mirë, Mërkuri është në favor të atyre që lindin nga shenja dhe do të ndihmojnë për të zgjidhur shumicën e çështjeve. Rritja e pagave ose bashkëpunimi i ri mund të jenë të favorshme dhe në fund të muajit mund të vijnë edhe zhvillime të reja për ata që kërkojnë punë. Sigurisht që duhet të jemi shumë të kujdesshëm me shpenzimet, por falë shumë ngjarjeve të vogla të favorshme, do të jetë e mundur të përballeni me emergjencat me qetësi.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Dashuria: Planetet janë pozitive gjatë gjithë muajit, por në veçanti Venusi dhe Mërkuri janë të favorshëm për dashuri, sepse lejojnë dialog dhe takime të reja. Mbi të gjitha, Mërkuri kthehet të jetë i favorshëm nga dekada e parë e muajit dhe Venusi thjeshton jetën e dashurisë nga data 15 e tutje, duke dhënë momente të paharrueshme. Kohë e madhe për beqarët që duan të bien në dashuri dhe duan të jetojnë një histori dashurie të plotë edhe nga perspektiva seksuale. Muaj i përkryer edhe për çiftet e datuara, të cilat do të zgjidhin disa kriza të vogla të lindura nga ndonjë keqkuptim. Historitë që po ndodhin tani janë të destinuara të zgjasin shumë vite!

Puna: Pozicioni i favorshëm i Mërkurit mund ta bëjë punën më të lehtë gjatë këtij muaji. Deri në mes të prillit, planeti njoftoi lajme të shkëlqyera, kontrata pune interesante dhe madje fitime të mira. Çdokush që ka një profesion mund të rrisë numrin e konsumatorëve, ndërsa ata që janë në varësi mund të shkëlqejnë me ide inovative. Ata që kërkojnë një punë të re duhet të lëvizin, të intervistojnë dhe të përfshihen në mes të muajit, kur Mërkuri dhe Jupiteri sjellin shumë fat dhe mundësi shumë të rëndësishme. Planetët megjithatë janë në favor dhe mund të ketë ndryshime shumë interesante, veçanërisht për ata që vendosin të bëjnë investime dhe guxim të madh.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Dashuria: Ditët e para të prillit nuk do të jetë e lehtë për t’u menaxhuar në një nivel sentimental, Venusi është në opozitë dhe ka shumë mundësi për tu grindur me të dashurin tuaj, por edhe me familjen dhe miqtë. Yjet ju ftojnë të qëndroni të qetë dhe të mos e teproni me fjalët, sepse ata mund të bëhen shpatë me dy tehe. Energjitë po bien dhe beqarët do të kenë një kohë të vështirë për të pushtuar personin ku ata janë tërhequr. Ata që po përjetojnë një histori dashurie duhet të marrin parasysh me kujdes një krizë që mund të rritet sidomos pas gjysmës së parë të muajit. Kujdes nga tradhëtimet që vetëm mund t’i bëjnë gjërat më keq.

Puna: Në nivelin e punës këtë muaj paraqiten disa vështirësi, veçanërisht për ata që nuk kanë askënd që i mbështesin ata. Do të ketë vështirësi në menaxhimin e shpenzimeve dhe ata që tashmë kanë një punë do të kenë probleme me disa kolegë me të cilët do të jetë e vështirë të komunikohet. Pozicioni i keq i Marsit do të sjellë nervozizëm, por fatmirësisht ata e dinë se si të kontrollojnë veten dhe do të jenë në gjendje të gjejnë zgjidhjet e duhura për problemet. Periudha kërkon më shumë sakrifica sesa zakonisht, por me pak fat çdo gjë do të jetë e suksesshme.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Dashuria: Ndjenjat e Peshores në këtë muaj do të përjetojnë një ringjallje. Beqarët mund të bëjnë takime të mira dhe të jetojnë emocione të bukura, dhe ata që jetojnë ose kanë një marrëdhënie për disa kohë do të shohin përsëri dashurinë të lulëzojë. Megjithatë, ka çifte që janë duke u përballur me një krizë në heshtje dhe të cilët nuk kanë guximin të dalin përpara për të sqaruar. Për të zgjidhur problemet duhet të flisni, përndryshe gjërat mund të rriten më shumë duke çuar në probleme më serioze dhe në shumë raste edhe në thyerje. Venusi është në një aspekt pozitiv dhe kuadri astral është shumë i favorshëm për pajtimin.

Puna: Në këtë muaj prill do të ketë momente ankthi, pjesërisht për shkak të faktit që shumë të lindur nga shenja nuk ndihen të vlerësuar në mënyrën e duhur. Disa madje mund të kenë keqardhje për disa zgjedhje të bëra në të kaluarën. Sipas horoskopit, disa do të përpiqen të ndryshojnë rolet, të tjerë mund të kenë probleme me shefat ose mosmarrëveshjet me njerëzit e tjerë në vendin e punës. Nëse ka ndonjë transferim në shikim, ata premtojnë mirë, por ju duhet të dini se sa kohë përmirësimet do të zgjasin dhe t’i pranojnë ato vetëm nëse ato janë afatgjata.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Dashuria: Ndjenjat në prill nuk janë në qendër të mendimeve të akrepit, ose të paktën jo në fillim. Për fat të mirë, megjithatë, gjërat do të përmirësohen në fund të muajit, por yjet paralajmërojnë se është koha për të thyer lidhjet që nuk kanë perspektivë. Dy javët e para të muajit mund të jenë të turbullta për çiftet që kanë pak ndjenjë dhe beqarët të cilët po fillojnë një njohje, do të kuptojnë se do të jetë e vështirë të menaxhohet. Ata që duan të shpëtojnë një marrëdhënie në krizë do të duhet të shmangin diskutimet e nxehta dhe të bëjnë më të mirën në një situatë të keqe.

Puna: Gjatë këtij muaji, ata të lindur nën shenjën e akrepit do të kenë Mërkurin në tranzit pozitiv. Negociatat nuk do të mungojnë dhe për këtë arsye ne nuk duhet të humbim besimin sepse çdo gjë mund të ndryshojë në çdo moment. Do të nënshkruhen marrëveshje të rëndësishme dhe mund të krijohen partneritete të reja që do të zgjerojnë perspektivat e punës. Prej datës 20 e tutje do të jetë e mundur të bëhen kërkesa të drejtpërdrejta si rritja e pagave dhe burimet e papritura mund të mbërrijnë gjithashtu.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Dashuria: Në dashuri do të ketë emocione të bukura dhe shumë surpriza për Shigjetarin. Edhe për ata që kanë pasur zhgënjime në të kaluarën do të ketë lajme pozitive dhe do të jenë në gjendje t’i hapin zemrat e tyre në situata të reja, të cilat vështirë se do të sjellin vuajtje. Mund të ketë edhe takime të papritura, të cilat mund të çojnë në aventura intensive romantike dhe shumë beqarë do të bien në dashuri. Nga mesi i muajit e tutje, do të ketë konfirmime të mira dhe me marrëdhëniet e favorshme me Venerën edhe në distanca të gjata do të punojnë shumë.

Puna: Është një moment pozitiv për shigjetarët dhe muaji prill do të fillojë në mënyrën më të mirë sidomos për ata që duan të ndryshojnë dhe të veprojnë pa menduar shumë. Edhe nëse do të ketë shpenzime më të mëdha për t’u marrë me to, do të vijnë rezultate interesante që do të sjellin përfitime të shkëlqyera dhe shumë prej tyre do të jenë në gjendje të nënshkruajnë kontrata më të favorshme. Pavarësisht nga një ngadalësim i lehtë në punë rreth mesit të muajit, gjithçka do të vazhdojë në heshtje dhe do të favorizohen idetë e reja që do të mundësojnë projekte të reja.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Dashuria: Është koha më e mirë për të qeshur ose për t’u cekur, për të përcaktuar marrëdhëniet dhe për t’u çlodhur në shoqëri të mirë. Muaji prill është një pushim i këndshëm në këtë jetë plot tension, të paktën deri në dekadën e dytë. Diçka do të ndryshojë tani dhe komunikimi do të bëhet më i vështirë, duke i bërë marrëdhëniet më të komplikuara. Edhe beqarët do të jenë enigmatikë dhe do të luftojnë për të krijuar kuptime harmonike.

Puna: Në këtë muaj prill Bricjapët do të kuptojnë se sa miq të rëndësishëm janë dhe ndihma e madhe që ata japin në përballjen me situata të caktuara. Edhe pse nuk do të jetë e lehtë për ju që të delegoni disa nga përgjegjësitë tuaja, megjithatë ju do të jeni të qetë, sepse e dini se do të jenë në duar të mira. Kjo do të lehtësojë mbingarkesën tuaj të punës dhe do ta bëjë më të lehtë për të arritur qëllimet tuaja.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Dashuria: Historitë e dashurisë kthehen të jenë dinamike dhe emocionuese, dhe Ujori mund të gëzojë më në fund momentet e lumturisë. Ata të lindur nga shenja do të jenë në gjendje të përjetojnë dashuri me një kapital A dhe të jetojnë emocione spontane dhe të sinqerta që do të rrisin pasionin. Surprizat nuk do të mungojnë edhe për zemrat e vetmuara që kanë pritur shumë nga ana e tyre në ndjenjat e tyre dhe tani do të jenë në gjendje të takojnë shpirtin e tyre binjak. Duke përfituar nga prania e Marsit, madje edhe projektet më të guximshme romantike mund të realizohen.

Puna: Një eksitim i madh për Ujorët, muaji prill po mbush me ide të reja dhe ata do të ndiejnë nevojën për t’i ndarë ato, duke tërhequr pasuesit. Periudha është e dobishme për të marrë çmime dhe për të marrë kredi, kështu që duhet shfrytëzuar maksimalisht. Mundësi të shkëlqyeshme nga data 20 e tutje për të takuar njerëz shumë interesantë, të cilët do të jenë themelorë për t’u përballur me sfida të reja dhe emocionuese. Duke pasur parasysh programet e ndërtimit dhe projektet që do të rriten kur ato të bëhen realitet.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Dashuria: Mërkuri dhe Venusi premtojnë një muaj veçanërisht interesant në dashuri. Ata që po përjetojnë një marrëdhënie sentimentale të mbushur me emocione mund të bëjnë projekte të bukura dhe të avancojnë idenë e bashkëjetesës ose madje edhe të martesës. Sa për zemrat e vetmuara, situata është interesante, por ata do të duhet të dalin nëse duan të njohin dhe të ndjekin dikë. Nga gjysma e dytë e muajit, Venusi është kthyer në favor dhe kushdo që dëshiron të deklarojë veten mund ta bëjë këtë me sigurinë e marrjes së një po. Dashuria do të jetë ende e rëndësishme për të gjithë.

Puna: Ky muaj do të jetë gjithashtu interesant në frontin e punës, sepse Mërkuri do të jetë një ndihmë e madhe për të lehtësuar dialogun me kolegët dhe për të inkurajuar negociatat. Ata që punojnë në sektorin artistik do të kenë përparësi, por në përgjithësi të gjitha projektet do të jenë në gjendje të përparojnë dhe të bëjnë fitime të shkëlqyera, pavarësisht nga sektori. Ne vetëm duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje me iluzione, disa marrëveshje dhe kontrata që mund të fshehin mashtrimet. Yjet na këshillojnë të ruhemi nga njerëz që nuk e njohin njëri-tjetrin tërësisht.

Blic.al