[contact-form][contact-field label=”Emër” type=”name” required=”true” /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”true” /][contact-field label=”Sajt” type=”url” /][contact-field label=”Mesazh” type=”textarea” /][/contact-form]

ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje  – Veriperëndim  1-8m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore do të fitoje shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/20 Diell re
Kukës 7/20 Diell re
Lezhë 10/21 diell
Dibër 5/17 Diell re
Durrës 8/23 diell
Tiranë 11/22 diell
Elbasan 10/22 diell
Berat 9/23 Re diell
Vlorë 10/22 diell
Korcë 4/16 Diell re
Gjirokastër 7/23 Re diell
Sarandë 10/23 diell