Në sheshin ‘Skënderbej’ në Tiranë janë zhvilluar homazhe këtë mbrëmje në nder të 45 viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. Siç shihet në pamje, qytetarët kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur buqeta me lule në shesh. Mes qytetarëve që ndezin qirinj, shihet edhe këngëtarja Irma Libohova.