Dy vëllezër janë vrarë më armë zjarri. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Gramëz në Krujë.

Viktima kanë mbetur shtetasit Gramoz Bardhi 34 vjeç dhe Xhentil Bardhi 24 vjeç. Në informacione jozyrtare dyshohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur për hakmarrje.

Në ndihmë të Komisariatit të Policisë Krujë kanë shkuar dhe forca të DVP Durrës dhe FNSh e Tiranës ku vijon krehja e zonës për kapjen e autorit.

Menjëherë është ngritur Grupi hetimor dhë në ndihmë të tyre janë nisur dhe Specialistët e Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Krujë po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top Channel