Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e kësaj të premte në qytetin e Elbasanit, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 2 persona.

Gazetari i Report Tv, Ronaldo Gjoshi raporton se ngjarja ka ndodhur në aksin Elbasan- Librazhd, në Labinot Fushë, ku një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në hekurudhë.

Përplasja ka qenë shumë e fortë, ku për pasojë mjeti ka përfunduar disa metra më tutje. Të plagosurit janë dërgur me urgjencë në spital, teksa nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore