Modelja ka kujtuar një paraqitje provokuese që kur ishte shumë e re.

Emily Ratajkowski sot njihet për paraqitjet e ‘nxehta’, ku shpeshherë nuk i kursen pozat lakuriq.

Së fundi, ajo ka ndarë me ndjekësit një imazh, të cilin e realizoi kur ishte 17 vjeçe, ku vjen e zhveshur tërësisht në pjesën e sipërme.

Tani që është 28 vjeçe, modelja kujtoi atë moment ku thotë se kishte punë vetëm me njerëz të moshuar dhe nuk ishte fare e sigurt për moshën që kishte.

“17 vjeçe, aktualisht një fëmijë. Mendova se ishte e rëndësishme dhe e fuqishme të jesh ‘seksi’, por nuk e kam pasur ende mundësinë të kuptoj dinamikën e fuqisë ose trupin tim ende. Ky ishte një tipar i quajtur “shija e muajit”. Tani jam 28 vjeçe dhe me perspektivë mund të them me siguri që isha shumë e re, isha e rrethuar nga meshkuj të moshuar në set dhe nuk isha e sigurt ose e duhur”, ka shkruar ajo.

Gazeta express