Një fermer nga Greqia ka preferuar të shkojë të ushtrojë të drejtën e votës i shoqëruar me një kalë dhe një gomar të vogël.

50-vjeçari u paraqit në qendrën e votimit të shkollës së mesme Argolida, në Nafplio dhe la të gjithë të habitur.

Gjithashtu një i moshuar tjetër nga Athina ka preferuar të shkojë të votojë me qenin e tij në krah. Ai së bashku me qenin hodhën fletën e votimit në kutinë e votimit.

Mesa duket në qendrat e votimit në Greqi nuk janë shfaqur vetëm njerëz, por edhe kafshë!

FOTO GALERI
1/5

Top Channel