Kombëtarja jonë kuqezi vijon përgatitjet për kualifikuesen e 27 marsit ndaj Polonisë, në fushën e kësaj të fundit, e vlefshme për “Euro 2024”. Në konferencën e sotme për shtyp kanë dalë dy futbollistë të repartit të mesfushës, Klaus Gjasula dhe Ylber Ramadani. I pari do të nënvizonte para gazetarëve:

“Gjendja ime fizike është në rregull. Luajta 20 minuta në ndeshjen e fundit të klubit tim, isha në rregull, por të shohim nëse do të jem në gjendje të luaj nga minuta e parë me kombëtaren. Do të jap maksimumin nëse luaj, dua të ndihmoj shokët.