Dashi

Mos u shqetësoni shumë për atë që po ndodh, mos kini frikë dhe mbështetuni vetëm në veten tuaj! Nëse ka ndonjë keqkuptim me partnerin tuaj, është mirë që të mos largoheni nga diskutimet: dilni për shëtitje së bashku ose kërkoni një devijim tjetër.

Demi

Do kini një të diel mjaft interesante dhe do rifitoni energjite tuaja. Do të jeni në gjendje të rizbuloni kënaqësinë për të bërë gjërat që ju pëlqen më shumë, për shembull kujdesi ndaj shtëpisë apo ecja me miqtë tuaj të zakonshëm. Do të mesoni gjëra të reja dhe do eksploroni në dashuri, do jeni mjaft pasionantë me partneren tuaj.

Binjakët

Mundësojini vetës një relaksim total ditën e sotme dhe qëndroni larg angazhimeve, problemeve të punës dhe njerëzve që ju nervozojnë dhe ju krijojnë besdisje. Mund të mos keni idetë më të qarta, por nga ana tjetër do të përjetoni një ditë intriguese dhe romantike në të njëjtën kohë nga pikëpamja emocionale.

Gaforrja

Do ndiheni të nervozuar, të pasigurt dhe të pakënaqur ditën e sotme. Humori juaj do jetë i lëkundur dhe gjërat nuk do shkojnë ashtu siç i dëshironi. Prandaj është e këshillueshme që të hiqni dorë nga programet më stresuese dhe është më mirë të mos bëni asgjë.

Luani

Hëna do ju ndihmojë të realizoni një ëndërr që keni ruajtur për një kohë të gjatë. Ndjenja dhe intuita juaj do ju bëjë të jeni të saktë. Në dashuri duhet të rregulloni marrëdhëniet me partnerin, ku kohët e fundit keni pasur shumë momente paqartësie. Nëse keni kohë të lirë, merruni me sport.

Virgjëresha

Një shkëputje nga punët dhe angazhimet që keni do ju bëntë shumë mirë dhe kjo e diel është mese perfekte për t’u relaksuar. Shijojeni atë dhe përfitoni nga ajo për të kënaqur dëshirat dhe kuriozitetet tuaja intelektuale dhe sentimentale: privimi i vetes sot nga ajo që mund t’ju japë kënaqësi mund të jetë një gabim! Interesimi që keni për një person të njohur kohët e fundit mund të shtyjë disa prej jush të organizoni një festë apo aventure.

Peshorja

Keqkuptimet e vogla me prindërit do të zgjidhen kur të merrni një qëndrim më elastik dhe më të kuptueshëm. Nga ana tjetër, fronti sentimental po ecën mirë dhe në mënyrën e dëshiruar, nëse jeni në një lidhje serioze. Bisedoni më shumë me partnerin tuaj!

Akrepi

Po vjen një ditë pozitive dhe intensive për marrëdhëniet tuaj me partnerin, do jeni të mbushur me pasion. Nëse jeni në një lidhje serioze, do ta bëni partnerin tuaj të prekë qiellin me dorë. Do të shpenzoni shumë energji në sportin tuaj të preferuar dhe nuk do të humbni asnjë mundësi për argëtim.

Shigjetari

It’sshtë koha për t’i kuahtuar rëndësi shpenzimeve në shtëpinë tuaj, të kontrolloni afatet dhe pagesat e faturave. Është gjithashtu dita e duhur për t’u përqëndruar në një projekt apo program që është shumë i rëndësishëm për ju. Nga pikëpamja sentimentale, disa do të kuptojnë se kush është partneri i duhur dhe disa të tjerët do të vendosin të prishin një marrëdhënie që është  në krizë.

Bricjapi

Qëndrimi juaj ndaj jetës është jashtëzakonisht pozitiv! Përveç nga një qielli shumë i ndritshëm, ju mbështeteni nga miqtë dhe familjarët të cilët kanë po aq dëshirë sa ju të kaloni një të diel në harmoni dhe relaksim total. Ditë e mrekullueshme për t’u argëtuar. Mund të filloni të kontaktoni me dike përmes telefoni dhe mund të filloni një histori të re dashurie.

Ujori

Tregoni vendosmëri për të gjetur një zgjidhje për një problem financiar. Përpiquni që këtë të diel të rigjeneroni trupin dhe mendjen, por edhe për t’i dhënë një gjallëri më të madhe marrëdhënies tuaj me partnerin. Përpiquni të kufizoni blerjet dhe ngrënien, veçanërisht të ushqimeve të yndyrshme dhe pikante.

Peshqit

Me hënën miqësore në Bricjap, një lajm i mirë do t’ju bëjë të riktheni humorin e mirë, duke fshirë nga mendja dhe zemra hidhërimin dhe pikëllimin e ditëve të kaluara. Nga pikëpamja sentimentale, kujdesuni për partnerin tuaj, merrni parasysh nevojat e tij, bëjeni veten të disponueshëm për t’i kënaqur të gjithë.

/Ora News.tv/