Dashi

Yjet stimulojnë ambicien tuaj, kështu që me aftësitë që keni do arrini të pushtoni hapërsira të reja, të merrni kënaqësi dhe rezultate të mëtejshme. Sfera juaj sentimentale do të inkurajohet. Keni një jetë emocionale të plotë dhe të lumtur, por do të keni mundësi të gjeni edhe mjete të reja për të përmirësuar marrëdhënien tuaj deri sa të arrini përsosmërinë.

Demi

Shumë armiqësi hënore, ndonjëherë, mund të shndërrohen në agresion dhe ju krijojnë konflikt me të tjerët. Do jetoni jetën në mënyrë spontane dhe gjithçka do të shkojë mirë! Dita premton angazhim në frontin profesional: koha për të korrur frytet e mbjelljes suaj. Do përjetoni ulje dhe ngritje në dashuri.

Binjakët

Një vorbull ngjarjesh të këndshme do ndodhin me Hënën dhe Marsin që shkëlqejnë në qiellin tuaj! Karakteri dhe personaliteti juaj do ju bëjë të keni takime të biznesi të shkëlqyera dhe shume pasionant në dashuri. Shfrytëzoni çdo mundësi që ju vjen!

Gaforrja

Dita e fundit e muajit me Hënën në fushën e dytë, atë të parave. Do harxhoni një sasi të madhe parash për gruan, fëmijët dhe argëtimet tuaja të preferuara. Puna vazhdon, edhe nëse dëshira mungon plotësisht. Në dashuri gjithçka do jetë në rregull pa asnjë problem.

Luani

Nuk është koha për të sfiduar fatin, për të bërë blerje të panevojshme, apo të konkurrosh me partnerin kush është më i fortë. Shtyni vendimet në momente më të lehta. Duke pasur parasysh disa kalime planetare, zgjidhni një mbrëmje të qetë të enjten, larg zhurmës, problemeve dhe fytyrave që shikon përditë. Kuzhina e mirë tradicionale, relaksimi dhe orët e duhura të gjumit do ju bëjnë të buzëqeshni përsëri.

Virgjëresha

Jini të kujdesshëm në punë dhe kushtojini më shumë rëndësi fizikut tuaj. Mos tentoni të kërkoni të drejta apo rritje rrogë, sepse pronari juaj do ju shprehë dyshimet që ka për punën tuaj. Në dashuri, do përjetoni më shumë romancë.

Peshorja

Mund të keni ndjenja të forta dhe mjaft intensive, por që duhen mbajtur absolutisht të fshehta, veçanërisht për ata që nuk e kanë hapur plotësisht zemrën e tyre. Lajm i mirë për punën: ju jeni në gjendje të zgjidhni pa dështuar dhe mbi të gjitha të dalloni të mirën nga e keqja.

Akrepi

Do jetë një e enjte nevoze dhe shumë e lodhshme. Idea që duheë të shkoni në punë do ju bëjë të ndiehni keq. Nëse shefi juaj ju trajton vrazhdë, atëhere mos shkoni fare. Familja do ju kërkojë shumë llogari dhe kjo gjë ju bën edhe më të padurueshëm. Ata që janë në çifte sqarojnë një pyetje që i ka munduar shumë. Beqarët do ndjejnë tërheqje të forta.

Shigjetari

Në sektorin profesional është dita e duhur për të vepruar, rrugën e keni të hapur dhe pa asnjë pengesë. Do jeni më të vendosur se kurrë më parë. Me shumë takt dhe metodat që vetëm ju i dini, do përballoni çdo ngjarje të papritur. Zemra rreh me qetësi, pa ankthe dhe shqetësime, me partnerin do keni harmoni.

Bricjapi

Do bëni disa bisedime delikate dhe do tregoheni të rezervuar me bashkëbiseduesin. Edhe pse me një fytyrë shembullore, sërish bashkëbiseduesi nuk do ju bindë, do mendoni se diçka po fsheh. Në punë ju do ngjallni besim tek të gjithë, kolegët ju vlerësojnë dhe shefi ju jep vetëbesim. Në mbrëmje, a ju detyron një histori të bëni kërkime, të hetoni?

Ujori

Mos kërkoni të keqen aty ku nuk është aty. Mos u kushtëzoni nga përvoja negative me dikë që e konsideronit mik. Mos u merrni më me të dhe mos i kushtoni shumë rëndësi besdisjeve të vogla. Përfitoni nga përvoja dhe shkoni përpara! Një dietë më e rregullt, më e ekuilibruar do t’ju mbajë larg shqetësimit të stomakut.

Peshqit

Më në fund ju do gjeni një gjuhë të përbashkët komunikimi me partnerin dhe miqtë tuaj. Pas shumë kohësh ju do bini dakort me njëri-tjetrin për një çështje. Mos u përfshini në xhelozi ndaj partnerit tuaj por kapuni pas gjërave që ju bëjnë të lumtur.

/Ora News.tv/