“Kemi 518 persona të prekur me koronavirus”, kështu njoftoi ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në Kuvend.

“Sot Shqipëria raporton 518 persona të prekur me koronavirus. Numri i të shëruarve është më shumë se të infektuarit aktiv. Kemi arritur të sheshojmë kurbën epidemike.

Po punohet për gjetjen e të gjitha rasteve të kontaktit. Kemi hyrë në fazën që duhet të mendojmë për rihapjen. Vetëm 14% e kapacatiteti është i zënë, kemi 24 raste të reja në 24 orët e fundit dhe 9% e stafit spitalor është e prekur”, tha ajo.