Dashi

Dita do të nisë me nervozizëm dhe tension. Dikush mund t’iu humbë toruan si dhe mund të merrni një ultimatum. Në punë, mundohuni që të jeni të përqendruar.

Demi

Dashurinë e keni fare pranë, ku mund të ketë shkëndija të reja ose një rikthim pasioni. Mendoni pozitivisht dhe mos u dorëzoni. Do të keni shumë shqetësime, por edhe paratë mund t’iu krijojnë probleme.

Binjakët

Dashuria gjatë kësaj të diele do të jetë e fortë, kjo edhe për shkak të Hënës e cila do të jetë në anën tuaj. Mundohuni që të vendosni rregull në gjërat tuaja. Kujdes duhet treguar me financat.

Gaforrja

Mundohuni që të rrini larg konflikteve dhe stresit gjatë kësaj dite. Përpiquni që të shmangni debatet, si në dashuri edhe në punë. Duhet të gjeni më shumë kohë për të pushuar dhe për tu rikarikuar.

Luani

Hëna, Venusi dhe Marsi do të rindezin dëshirën për të dashuruar dhe do të zgjojnë emocione. Do të keni mundësi që të bëni projekte. Sferat profesionale dhe financiare nuk do të ecin mirë, ndaj bëni mirë që ti rishikoni.

Virgjëresha

Me ndikimin e favorshëm të Hënës në dashuri, gjërat do të jenë më të thjeshta dhe ju do të keni më shumë energji. Sfera profesionale paraqitet mirë, ndaj mos hiqni dorë nga investimi juaj dhe mos u dorëzoni para kundërshtarëve.

Peshorja

Dashuria do të jetë në plan të dytë gjatë kësaj dite, por mundohuni që të mos e lini shumë pas dore. Puna do të dominojë mendimet taja. Mundohuni që të mos jeni shumë konfliktual. Në punë, do të bënit mirë që të reflektonit, para se të merrni një vendim.

Akrepi

Kjo është periudhë pozitive për lidhjet në çift, ku emocionet do të rikthehen protagoniste. Sfera profesionale paraqitet mjaft mirë, veç kujdes me paratë, pasi mund të keni vështirësi.

Shigjetari

Në dashuri duhet të përmirësoni situatën dhe të zgjidhni disa probleme të komplikuara, shkruan noa.al. Përmirësim do të ketë edhe në punë, ku do të përballeni me mundësi të reja.

Bricjapi

Ju pret një ditë e rënduar për jetën në çift, ku do të ketë debate. Në punë dhe sferën financiare duhet të tregoni kujdes, duke mos nënvlerësuar asnjë problematikë në këtë periudhë.

Ujori

Nëse jeni vetëm mund të dashuroheni. Nga ana tjetër, ky është moment i vështirë për disa çifte që kanë kohë që janë bashkë. Në punë ka diçka që duhet riparë, ndaj do të bëni mirë që të mos e teproni me kërkesat në këtë moment.

Peshqit

Në dashuri do të keni mundësi që të rigjeni harmoninë dhe të jeni më të lirshëm. Puna mund tu sjellë ndonjë zhgënjim, ndaj mundohuni që të bëni durim për tu përballur me situatën.

burimi (panorama)