Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Në zonat e thella malore mund të ketë edhe reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 19ºC në 30ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 31ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë kryesisht mot të kthellët. Nuk përjashtohet mundësia për reshje shiu. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 24ºC dhe në zonat e ulëta nga 16ºC në 28ºC.