Foto ilustruese
Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Tiranë-Elbasan. Siaps informacioneve praprake mësohet se dy automejte janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë ka humbur jetën një shtetas.

Uniformat blu bëjnë me dije se automjeti me drejtues shtetasin E.Q është përplasur me automjetin tjetër i cili drejtohej nga një 55-vjeçar me ininciale SH.K, i cili fatkeqësisht ka humbur jetën.

Ndërkohë, pasagjerja e cila udhëtonte me 55-vjeçarin është plagosur dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.