Pas konfirmimit të aktakuzës dhe pas dorëheqjes nga pozita e presidentit të vendit, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Hagës.

Ish kreu i shtetit të Kosovës ka reaguar mbrëmjen e kësaj të enjtje përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Thaçi ka ndryshuar “coverin” e profilit të tij, në të cilën e ka vendosur një fotografi pas kthimit të tij nga Haga, mpment kur ai ishte pritur nga shumë qytetarë të Kosovës si hero i vendit.

Ish-presidentit të vendit sot i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale