E martë, 21 Prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Sot pasdite (e hënë, dt. 20) dhe nesër (e martë, dt. 21) priten reshje mesatare në të gjthë territorin.

Në qarqet Elbasan dhe Vlorë priten reshje mesatare deri lokalisht intensive të shoqëruara me shtrëngata.

TEMPERATURAT

Sot (e martë, dt. 21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 12 / 21 °C

në vendet malore: 9 / 12 °C

ERA

Nesër (e martë, dt. 21) era pritet të fryjë e leht deri mesatare.