Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka inspektuar nga afër në terren punën qe po kryhet për riparimin e defekteve të energjisë elektrike të shkaktuara nga moti i keq që ka përfshirë vendin ditët e fundit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Balla thekson se të gjitha strukturat e shtetit janë në funksion të plotë dhe në krye të detyrës për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet.

“Elbasan – Të gjitha strukturat e shtetit janë në funksion të plotë dhe në krye të detyrës për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet. Vazhdon puna për riparimin e defekteve në rrjetin e shpërndarjes⚡️ së energjisë elektrike, eleminimin e rrëshqitjeve të dherave, pastrimin e kanaleve etj.”/CNA.al