Numri i rasteve të reja dhe të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet. Referuar shifrave të publikuara nga univeristeti John Hopkins tashmë numri i rasteve me Covid-19 në mbarë botën ka shkuar në 3 milionë.

Gjithashtu numri i të vdekurve në mbarë botën nga Covid-19 ka shkuar në mbi 210 mijë viktima.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë numrin më të lartë të rasteve dhe viktimave. Në SHBA janë 988 mijën e 189 raste me koronavirus. Spanja renditet e dyta me 229 mijë e 422 raste.

Në vendin e tretë është Italia. Vendi fqinj ka 199 mijë e 414 raste të konfirmuara. Italia ndiqet nga Franca me 165 mijë e 963 raste.

5-shen e parë e mbyll Gjermania me 158 mijë e 758 raste të konfirmuara me Covid-19.

Top Channel