Fotografia e themeluesit të kompanisë LinkPlus, Ermal Sadiku është vendosur në murin e studentëve të suksesshëm të Universitetit gjerman ‘Offenburg University’, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Sadiku nëpërmjet një postimi në Facebook i cili ndër të tjera ka shkruar se ndihet shumë i lumtur nga nderimi që i është bërë nga Universiteti ku ai ka studiuar.

Ermal Sadiku ka tetë vjet që ka themeluar kompaninë LinkPlus në Kosovë dhe është një ndër kompanitë më tê suksesshme në Kosovë. Kjo kompani ka 48 punëtorë dhe punon për kompanitë më të mëdha botërore.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tij të plotë:

Shoqni,

Moti sjam gezu ma shume.

Universiteti ku kam studiu ne Gjermani, me paska vendos ne Hall of Fame te studenteve te suksesshem. Nuk kam pas burse sepse nuk kisha lidhje me politike. As te njofeshem ama shume zemer. Jam kthy nga ky Universitet me po kete zemer ne vendin tem qe e du shume.

Ne kete universitet ka studiu edhe CEO i Mercedesit … pos te tjerash

Ju dua/ KultPlus.com