Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 12ºC në 30ºC dhe në zonat bregdetare nga 15°C në 31ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndrësa forca e valëzimit në det 5-6 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 23ºC dhe në zonat e ulëta nga 11ºC në 27ºC.