Një tërmet me magnitudë 4.8 ka ka rënë në orën 05:00 të mëngjesit të sotëm në Firence të Italisë.

Sipas asaj që raportojnë mediat vendase, epiqendra ka qenë 3 km në jug-perëndim të komunës së Marradi, në Mugello.

Tronditja është ndjerë në të gjithë rajonin dhe në Emilia-Romagna dhe Marche.

Deri më tani nuk ka dëme materiale apo njerëz të lënduar, por mësohet se qindra qytetarë kanë dalë rrugë pas tërmetit dhe Mbrojtja Civile po ushton kontrolle.

Top Channel