Një tjetër aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në fshatin Labinot Fushë. Një automjet tip Benz ML është përplasur me mjetin tip opel. Aksidenti është favorizuar nga moti me shi.

Fatmirësisht nga përplasja nuk ka të lënduar, ka shkaktuar tronditje të drejtuesve te mjeteve, dhe shumë dëme materiale. 

 

Në vednin e ngjarjes shkoi policia e cila kreu veprimet proceduriale.

EdliraXherri