Foto Arkiva

Një aksident fatal me pasojë vdekjen e një qytetari ka ndodhur në aksin nacional Vlorë-Orikum. Mësohet paraprakisht se një makinë ka përplasur për vdekje një qytetar që udhëtonte me biçikletë.

Policia ndodhet në vendngjarje për të hetuar më tej çështjen.

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Orikum-Llogara, automjeti tip Passat, me drejtues mjeti shtetasin Dh.Q., 23 vjeç, banues në Fshatin Dukat, Vlorë, ka përplasur një shtetas ende të paidentifikuar i cili lëviste me biçikletë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top Channel