Kryefaqja Autorët Postime nga Miranda Sadiku

Miranda Sadiku

31 POSTIME 0 KOMENTET

Rama firmos vendimin: Taksa e jashtëzakonshme e eksportuesve të energjisë, do t‘u shpërndahet pensionistëve

Pensionistët do të marrin 5000 lekë si masë lehtësuese, pasi janë pjesa më e prekur nga lufta në Ukrainë. Kështu bën të ditur kryeministri...

Investimet në energji/ Rama: Pas parqeve fotovoltaike, nis puna në Skavicë por edhe me...

Shqipëria synon avancimin në prodhimin e energjisë elektrike përmes sistemeve fotovoltaike siç është edhe ndërtimi parkut  “Blue 1” në Seman të Fierit një investim...

Ekonomia u rrit 4.84%/ Ndikoi turizmi dhe ndërtimi, viti 2023 filloi mbarë me turizmin

Rritja ekonomike, një nga indikatorët më të rëndësishëm makroekonomikë, arriti nivelin 4.84% gjatë 2022-it. Krahasuar me një vit më parë, rritja ekonomike vjen e...

Krifca me Komisionerin e BE-së në Bruksel: Progres i shkëlqyer i IPARD-it në Shqipëri

ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi në Bruksel një takim me Komisionerin e Bashkimit Evropian, Janusz Wojciechowski, ku u vlerësua...

AMF: Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit, 3.2 miliardë lekë

Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar-shkurt 2023 kapën vlerën 3.2 miliardë lekë, ose 19.07 % më shumë se...

Rama: Firmat e ndërtimit nuk marrin leje e tendera nëse paguajnë me pagë minimale

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se firmat e ndërtimit nuk do të marrin më leje ndërtimi dhe nuk do të pranohen në tendera nëse...

“Kam humbur babanë në det”, Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës

Gjatë një bisede me Oltën, Elvis Pupa ka treguar se po afrohet ditëlindja e të atit të ndjerë dhe për këtë arsye ai ka...

Në mes të pranverës, reshje bore në Korçë

Jemi në në fund të marsit, por kapriçot e motit na surprizojnë çdo ditë Këtë të martë, për shkak të uljes së temperaturave, në Korçë...

Reshje të dendura shiu në vend/ Breshëri dëmton të mbjellat

Reshjet e dendura të shiut të shoqëruar me breshër kanë përfshirë gjithë territorin  e Bulqizës, duke shkaktuar probleme në rrugë. Pedonalja e Bulqizës është përmbytur,...

Nis eksporti i kastravecit gjembaç në Holandë

TIRANË, 24 mars /ATSH/ Fermerët kanë nisur eksportin e prodhimeve të para bujqësore nga serrat e tyre drejt tregjeve të BE-së, sipas kontratave që...

Syri i Gjonit në Malësinë e Madhe, destinacion ekoturistik

ATSH/ Syri i Gjonit në Malësinë e Madhe është një tjetër atraksion mjaft i veçantë turistik dhe atraktiv. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro...

Marrëveshja e Ohrit, Kurti: Pres nga faktorët ndërkombëtarë të dënojnë sjelljen e Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar sot se përgjegjësia tani është në anën e Serbisë, se pse nuk po e nënshkruan marrëveshjen e...

Moti

Elbasan
light rain
8.4 ° C
8.4 °
8.4 °
85 %
1.2kmh
100 %
Die
18 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
13 °