Një autobus është përfshirë në një aksident pasditen e djeshme në Kroaci.

Mediat e huaja raportojnë se në aksident është përfshirë një autobus me targa shqiptare dhe se kanë mbetur të plagosur lehtë disa persona.

Aksidenti ndodhi në autostradën A1 pranë zonës së pushimit Jasenice në drejtim të Zagrebit.

Zëdhënësja e Administratës së Policisë së Zadarit, Ivana Grbin tha se në aksident është përfshirë një autobus dhe se po punohet për zbardhjen e plotë të aksidentit.

“Vetëm një automjet u përfshi në aksident, një autobus me targa shqiptare dhe çfarë ndodhi saktësisht do të mësohet vetëm pas hetimit”, tha Gribin.newsbomb