Beyoncé ka ndarë një foto të rrallë me prindërit e saj, mamanë Tina dhe babin Matheë Knoëles, teksa ngacmonte fansat një “vështrim” të fshehtë nga festimet e ditëlindjes së saj.

Fituesja 32-herë e çmimeve Grammy, dhe njëherazi artistja më e dekoruar në histori, festoi ditëlindjen e saj të 42-të më 4 shtator dhe rastin e festoi me një mbledhje intime krahë familjes dhe bashkëshortit Jay-Z.

Përmes disa fotove në Instagram, krijuesja e “Alien Superstar” ndau një sërë fotografish nga dita e madhe. Në foton bardh e zi, Beyoncé shihet e buzëqeshur “vesh më vesh”, teksa babai i saj 71- vjeçar e puth në faqen e majtë dhe e ëma 69-vjeçe, në të djathtën.

Ky është një gjest i rrallë nga prindrit e Beyoncé, të cilët pavarësisht se të divorcuar, duket se vendosën dashurinë e madhe për të bijën mbi të gjitha.

Prindërit e këngëtares u martuan në vitin 1980, por martesa e tyre konkludoi me një divorc në vitin 2011. Përveç Beyoncé, ata kanë edhe një vajzë tjetër, Solange 37 vjeç.

Beyoncé postoi gjithashtu një foto të bashkëshortit të saj, i cili buzëqeshi teksa pozonte me të përpara një ekrani me tullumbace metalike ku shkruhej: “Gëzuar ditëlindjen”.

Duke dëshmuar se ai është fansi i saj më i madh, veshi një bluzë me gruan e tij mbi të. Diku tjetër, Beyonce u shfaq në humor të mirë teksa pinte disa pije për të shënuar ditën e veçantë.

Mbretëresha e popit gjithashtu nuk ka nguruar t’iu tregoi fansave pamje nga torta e saj mbresëlënëse e ditëlindjes, e frymazuar nga turneu botëror i “Rilindjes”.

“Shpirti im është plot. Unë jam shumë mirënjohëse, po përpiqem të mos qaj. Jam mirënjohëse që jam gjallë,” tha ajo para turmës. “Jam mirënjohëse që jam në skenë. Unë jam mirënjohëse që shikoj dhe shoh fytyrat tuaja.”

Jam mirënjohëse që jam në gjendje të siguroj një hapësirë ​​të sigurt për të gjithë ju. Unë jam mirënjohëse për muzikën, për aftësinë për të shëruar veten përmes muzikës, e cila më pas ju shëron të gjithëve.

Jam mirënjohës që ne kemi të gjithë aftësinë për të bërë limonadë nga limonët tanë. Ju falënderoj që jam ende këtu në të 42-tat. Unë jam mirënjohës për gëzimin dhe falënderoj Zotin” – tha Beyonce.

Diana Ross mori gjithashtu pjesë në shfaqje dhe u ftua në skenë për të kënduar “Happy Birthday” për “Queen Bey” pas një interpretimi të hitit të saj të vitit 1976 “Love Hangover”. Në ditën e veçantë të të bijës, mamaja krenare Tina u shfaq në rrjetet sociale për të ndarë një foto të rrallë të Beyoncé, duke shijuar kohë me tre fëmijët e këngëtares.

Gëzuar ditëlindjen për vajzën time, shoqen time më të mirë, të besuarën time. Falënderoj Zotin që më zgjodhi mua të jem anija me të cilën udhëtove për të mbërritur në këtë botë “– shkruante Tina Knowles.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel