Arben Fagu, ish-bashketbolli dhe trajner i ekipit të Partizanit ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm. AI vuante prej vitesh nga një sëmundje e rëndë.

Pak kohë më parë miq dhe të afërm të tij bënë apel për ndihmë, pasi Fagu iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale. Ata kërkonin gjak për profesorin.

Vijon…