Ish-banorja e Big Brother dhe modelja Françeska Jaçe është ndër personazhet më të komentuara kjo për shkak të postimeve provokuese.

Në një intervistë për ‘prive’  ka treguar edhe dëshirën për tu përfshirë në politikë.

 

Jaçe u pyet nëse është e majtë ose e djathtë, pyetje të cilës iu përgjigj kështu:

“Kam ndërmend që të hedh vetë kandidaturën në Vlorë si deputete e Vlorës, kështu që ngelet për t’u parë”.