Dashi

Sot do jetë një ditë më pak e vështirë se sa ajo e djeshmja, por një listë e gjatë e çështjeve praktike kërkon vëmendjen tuaj. Duhet të qëndroni të përqëndruar dhe të mos humbisni në muhabete me pak rëndësi. Kaloni disa orë të mira në shtrat dhe largoni çdo pajisje ektronike që keni.

Demi

Në familje nuk do arrini të kuptoheni mirë, do përballeni me keqkuptime të vazhdueshme dhe kjo për shkak se ju do ndiheni të hutuar dhe të pasigurt. Mos ja hidhni fajin askujt, shihni sjelljet tuaja dhe përpiquni t’i ndryshoni. Në dashuri do zgjohen disa ndjesi që kanë qenë në gjumë prej disa kohësh.

Binjakët

Një ndjenjë ngrohtësie që ju jepni dhe merrni falë veprimeve tuaja, kontribuon në rritjen e vetëbesimit. Do të ndjeni dëshirën për t’u argëtuar, të takoni njerëz të rinj dhe të futeni në ambiente të reja. Në një moment të rëndësishëm, një zë i brendshëm do ju thotë se, nëse kujdeseni për të dashurin tuaj, duhet të shmangni shpërqendrimet.

Gaforrja

Ju keni të gjitha kredencialet për të kaluar një ditë të qetë gjithashtu do arrini të përshtatni rrethanat me nevojat tuaja. Mbani mend se fati ndihmon të guximshmit, shfrytëzoni çdo mundësi. Në dashuri, nuk keni pse të shqetësoheni: marrëdhënia juaj është e stabilizuar dhe ka themele shumë të forta.

Luani

Do keni shumë angazhime ditën e sotme, por do jeni shumë të organizuar, efikas dhe mbi të gjitha të vendosur për të mos dëgjuar ata që përpiqen t’ju nxitojnë. Në mbrëmje, do shndërroheni në një super kuzhinier i mirë dhe do përgatisni recetën e gjyshes tuaj. Të lodhur nga ankthi dhe nervozizmi, përpiquni të rigjeneroni trupin dhe mendjen tuaj me teknika orientuese që ju  ndihmojnë të relaksoheni.

Virgjëresha

Paraditen e sotme do përballeni me shumë shqetësime, çdo gjë që mund të bëni, do ju hapë probleme. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të prisni. Pasdite do jeni më të guximshëm, do përfshiheni në punë produktive dhe do kërkoni të pamundurën nga partneri juaj.

Peshorja

Yjet do ju japin një ditë shumë të qetë. Në fushën profesionale ato do ju sjellin shumë sukses nëse tregoheni mjaft të angazhuar. Dashuria do jetë shumë në rregull dhe fusha financiare është ndriçuar nga yjet. Do ju vijnë shumë ftesa dhe propozime për mbrëmjen.

Akrepi

Disa ngjarje të vogla të papritura do t’ju sjellin pak humor të keq, por do të jeni në gjendje t’i menaxhoni mirë. Mirëkuptim me kolegët e punës, një projekt për të cilin ju intereson veçanërisht është duke u realizuar dhe do ju japë një kënaqësi të madhe. Në marrëdhëniet sentimentale ju dhe partneri do flisni me njëri-tjerin për pakënaqësitë e vogla dhe do i zgjidhni. Ata që janë në një lidhje të re do ndjejnë disa pasiguri.

Shigjetari

Ju ndjeheni të lumtur për çështjet që i keni zgjidhur me aftësi dhe sens praktik: keni rifituar humorin tuaj të mirë dhe mirëqenien e brendshme. Në punë do përdorini aftësitë dhe profesionalizmin tuaj që do t’ju lejojnë të bëni hapin e famshëm të shumëpritur. Në dashuri, mbani nën kontroll dëshirën për risi dhe ndryshime të papritura.

Bricjapi

Bindës, karizmatik dhe energjik në çdo situatë, ju do të diktoni rregullat dhe do të drejtoni lojën. Hëna do ju zgjeroj shumë vëmendjen tuaj ndaj të tjerëve. Do jetë ditë ideale për projekte ambicioze, me partnerë ose miq. Për të shijuar më mirë marrëdhënien tuaj si çift, shprehni sinqerisht mendimet dhe ndjenjat.

Ujori

Disa diskutime profesionale mund t’ju bëjnë shumë nevrik dhe të shpërtheni duke bërë gabime njëra pas tjetrës. Jeta në çift ndikohet negativisht nga disponimi juaj: diskutimet me partnerin tuaj do të kenë tone të larta. Vëmendje për shëndetin, stresi po ju lodhet.

Peshqit

Në sektorin profesional është dita e duhur për të mbjellë; toka është pjellore dhe ju jeni të suksesshëm e në harmoni të plotë me rrethinën tuaj. Me organizimin dhe vëmendjen tuaj të detajuar do të jeni në gjendje të përballoni më së miri një ngjarje të papritur. Në fushën emocionale, veçanërisht nëse jeni çift, mundohuni të jeni të dashur, të ëmbël dhe mirëkuptues.

/Ora News.tv/