Dashi
Duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturi mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Disa persona të kësaj shenje mund të kenë përfitime financiare përmes fëmijëve të tyre, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni krenar. Kërkesat e bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shkaktojnë stres.

Demi
Disa aktivitete krijuese do t’ju bëjnë të ndiheni të qetë. Përdorni idenë tuaj inovative për të fituar para shtesë. Parashikohet një takimi romantik i papritur sot.

Binjakët
Pesimizmi duhet të shmanget sepse jo vetëm që do të minimizojë shanset tuaja, por do t’ju prishë gjithashtu harmoninë. Gërmoni thellë nën sipërfaqe për të mësuar më shumë rreth skemës së investimeve që duket se po ju tërheq. Këshillohuni me ekspertët përpara se të ndërmerrni ndonjë vendim.

Gaforrja
Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë gjatë ditës së sotme. Rekomandohet të investoni para në pasuri të paluajtshme. Koha e duhur për të ndërmarrë një hap të rëndësishëm në marrëdhënien tuaj romantike.

Luani
Bëni një pushim të plotë për të rifituar energjinë, pasi lodhja fizike do të ndikojë negativisht edhe në mendjen tuaj. Prindërit mund të kritikojnë mënyrën tuaj të jetesës dhe shpenzimet e tepërta. Do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë sot.

Virgjëresha

Është dita e duhur për të hequr dorë nga një zakon aspak i mirë. Sot do të doni të ndani betejat tuaja të jetës me partnerin/partneren tuaj. Kjo do të bëjë që edhe ai/ajo t’ju tregojë diçka mjaft të rëndësishme.

Peshorja
Ju mund të shpëtoni nga problem shëndetësor që ju ka munduar. Ka gjasa t’ju duhet të shpenzoni shumë para diçka në shtëpinë tuaj. Shëndeti i një personi të moshuar në familje mund të shkaktojë tension. Dashuria mund t’ju zhvendosë në një botë të re sot.

Akrepi
Nëse jeni ndierë të irrituar kohët e fundit, kujtoni që veprimet dhe mendimet e duhura sot do të sjellin lehtësim të nevojshëm. Fëmijët do të kenë nevojë maksimale për mbështetjen nga ana juaj sot. Beqarët e kësaj shenje duhet të kalojnë më shumë kohë me personin që dashurojnë për të kuptuar më shumë njeri-tjetrin.

Shigjetari
Shanset për tu shëruar nga një sëmundje fizike janë të larta, çfarë do t’ju bëjë që së shpejti të kryeni sërish aktivitete sportive. Do të kaloni një mbrëmje më të këndshme seç mund ta kishit menduar pranë partnerit/partneres suaj.

Bricjapi
Ka gjasa të kaloni një ditë argëtuese. Një miku juaj i vjetër do t’ju japë këshillat e duhura për të pasur më shumë përfitime në biznesin tuaj. Nëse do të ndiqni këshillën e tij/saj do të keni fat,

Ujori
Pavarësisht se parashikohet një ditë e mirë për ju, do t’ju mungojë pafund dikush. Në shtëpi do të keni një atmosferë pozitive, çfarë do të lehtësojë shqetësimet tuaja. Rekomandohet të merrni edhe ju pjesë në këtë festë dhe mos qëndroni si një spektator i heshtur.

Peshqit
Ankthi do t’ju zhduket, teksa do të merrni nën kontroll situatën lidhur me një çështje të caktuar. Personat e kësaj shenje që merren me biznes parashikohet se do të kenë përfitime sot. Partneri/partnerja juaj ju ka në qendër të vëmendjes dhe kujdeset maksimalisht për ju. Kjo është edhe arsyeja pse ndodh që ndonjëherë nervozohet me ju.

(BalkanWeb)