/ATSH/ -Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot gjenden të hospitalizuar 107 raste me Covid-19.

Sipas njoftimi të kësaj klinike, 55 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjeno-terapi dhe përkujdesje intensive.

Në repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste; 2 rastet janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjeno-terapi dhe përkujdesje intensive.

Ndërsa dje kanë dal nga Klinika Infektive 7 pacientë./KosovaPress/