“Trëndafil i zi” mban titullin kënga e radhës e reperit të popullarizuar shqiptar, Ledri Vula.

Ky projekt, i cili është pjesë e albumit “10/10”, sapo është publikuar në platformën YouTube.

Kënga vjen e kompletuar mjaft mirë edhe nga ana vizuale, teksa reperi është përkujdesur për një klip tejet të veçantë.

Artisti i shumë hiteve po ashtu vëmendje të madhe mori edhe me paraqitjen e tij atraktive, ndonëse klipi është bardh e zi.

Përveç në YouTube, kënga është e disponueshme edhe në Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer, TIDAL, Amazon Music etj.

Deri më tani, Vula nga albumi i ri ka lansuar pesë projekte të shoqëruara edhe me klipe që u mirëpritën dhe kanë arritur shifra të larta klikimesh.

Gazeta express