TIRANË, 6 korrik/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura të cilat do të bëhen më tepër prezente nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e paradites fillimisht në jug të vendit e gradualisht në mesditë reshjet do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.

Përgjatë relieveve malore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash shoqëruar më shkarkesa elektrike. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 15 m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/34 diell shi
Kukës 20/28 diell shi
Lezhë 21/33 diell shi
Dibër 16/27 diell shi
Durrës 22/32 diell shi
Tiranë 21/34 diell shi
Elbasan 20/34 diell shi
Berat 17/30 diell shi
Vlorë 21/27 diell shi
Korcë 15/25 diell shi
Gjirokastër 18/28 diell shi
Sarandë 18/26 diell shi

 

ATSH